ЦСКА победи като гост Берое с 2:1, след като губеше с 0:1. Двубоят от 10 кръг на “А” група се игра в Стара Загора, а домакините поведоха още в 10-ата минута чрез влезлия минута преди това Димо Бакалов. Друга резерва – Антон Карачанаков, препарира Макенджиев от пряк свободен удар за 1:1, а Серджиу Буш направи резултата 2:1 в 80-ата минута. След успеха ЦСКА продължава да бъде на върха в класирането с 23 точки, “Левски” е втори с 19, Берое, Лудогорец и “Ботев” Пловдив са с по 18. Така Берое продължава да няма победа над “червените” на собствен терен в Стара Загора от 1990 година или в 34 поредни мача. Треньор на Берое при последния успех над “червените” преди 24 години бе легендата Борис Ангелов.

В следващия кръг ЦСКА приема “Ботев” Пловдив, а Берое гостува на Локомотив (София).

И двамата треньори излязоха с обичайни състави без нито една изненада. Първото полувреме започна с лоша и веднага добра новина за Берое. Петър Хубчев трябваше да замени принудително Георги Костадинов с Димо Бакалов още в 9-ата минута. Именно влезлият Бакалов минута по-късно се оказа герой за домакинте, откривайки резултата за 1:0. След центриране на Венцислав Христов отляво вратарят на ЦСКА Дивиш нескопосано изби топката в краката на Бакалов, който с лекота реализира. След попадението ЦСКА взе инициативата, но така и не стигна до изравнителен гол до края на полувремето. В 22-ата минута Жуан Фелипе отправи мощно воле от упор фронтално срещу вратата, но не успя да я уцели. В 24-ата минута дойде и най-спорното положение, при което гостите поискаха дузпа за фаул срещу Жуан Фелипе. Футболистът на ЦСКА влезе в наказателното поле и след съприкосновение с Игор Джоман падна в наказателното поле. Съдията Ивайло Стоянов обаче не показа бялата точка. В следващата минута Тони Силва имаше шанс, но не успя да намери очертанията на вратата. Последва добър удар на Буш с глава, но отново над вратата на домакините. В добавеното време на първото полувреме Петър Хубчев извърши втора принудителна смяна, след като Веселин Пенев се сблъска с вратаря Макенджиев и не можа да продължи. На негово място влезе Георги Динков.

В началото на второто полувреме играта се изнерви, накъса се с много фаулове, част от които не бяха маркирани от съдията Ивайло Стоянов. Стойчо Младенов извади слабия Маркиньос и пусна Борис Галчев, което не промени тактиката, но поне внесе свежи сили в средата на терена. Жуан Фелипе обаче продължи да не играе на познатото си по-високо ниво, от което пострада и играта на Серджиу Буш. Милисавлевич също отпадна и логично бе заменен от Антон К арачанаков. Само пет минути, след като влезе в игра, Карачанаков изравни резултата след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Футболистът прехвърли стената, а Благой Макенджиев не помръдна от мястото си.

В 80-ата минута ЦСКА поведе с 2:1 след гол на Серджиу Буш.
Влезлият секунди преди това Орелиен Жоаким бе изведен прекрасно по дясното крило, намери с чудесен пас Буш, който от близко разстояние изведе столичани напред в резултата. В последните секунди Серджиу Буш можеше да вкара още един гол, но Благой Макенджиев се справи.