България победи Канада с 3-0 (25:17, 25:16, 25:18) в последната си среща от груповата фаза на Световното първенство по волейбол в Италия. "Лъвиците" ни приключиха груповата фаза под номер 3, с което се класират за следващата фаза на Мондиала.

Българките стартираха със загуби от Бразилия (0:3) и Сърбия (2:3), но след това победиха Турция (3:2) и Камерун с 3:0, след което дойде и третата победа - срещу Канада.

България поведе с 6:2 в началото, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4. Втората техническа пауза също бе в наша полза, а българките увеличиха аванса си за 16:7. Краят дойде при 25:17. Впечатление в първата част направиха 4-те точки от блок и двете директно от сервис, с което окончателно отчаяхме канадките. Грешките бяха по 6 и за двата тима. Най-резултатна за България бе  Добриана Рабаджиева с 5 точки, а Христина Василева добави 4.

Началото на втория гейм бе по-равностойно и канадките се съпротивляваха до 5:5, след което нашите дръпнаха с 8:5 за първото техническо прекъсване. Въпреки някои грешки в тима ни разликата от няколко точки се запази и до второто техническо прекъсване - 16:12, дошло след мощна атака на Страшимира Филипова през центъра. Треньорът на Канада взе прекъсване при 20:13, но проблемите на Канада с блока и посрещането продължаваха. До края на гейма българките бяха по-добри във всяка фаза на играта и заслужено спечелиха с 25:16.

Третия гейм започна добре за българките, но авансът им от 4:1 бързо бе стопен до 4:4. Канадките дори поведоха с 6:5 след отпускане в тима ни, най-вече при блокада, довело до 8:7 в полза на съперника при първото техническо прекъсване. Нашите обаче взеха инициативата и дръпнаха с 13:10, а авансът им до техническото прекъсване стана 5 точки (16:11). Краят на гейма и на мача дойде при 25:18, с което България потвърди участието си във втората фаза на Мондиала в Италия.  Емилия Николова завърши с най-много точки от българките - 13, а 12 добави Добриана Рабаджиева.

В следващата фаза попадаме в група с тимовете на: Бразилия, Сърбия, САЩ, Русия, Турция, Холандия и Казахстан. Играем само с отборите, с които досега не сме играли - САЩ, Русия, Казахстан и Холандия.