"Левски" ликува срещу Лудогорец, постигайки сладка победа с 3:2 в зрелищен мач от 10-ия кръг на "А" група. "Сините" и шампионите изиграха спиращи дъха 45 минути, след които избраниците на Георги Иванов се оттеглиха на почивка с преднина от 3:1 след 2 гола на Мигел Бедоя и един на Георги Сърмов.

Още в 6-ата минута "Левски" поведе чрез нисичкия испански халф, последва спорна дузпа за гостите, реализирана от Козмин Моци за 1:1, а до почивката за радост на "сините" фенове се разписаха още Георги Сърмов в 27-ата и Бедоя за втори път - в 37-ата. В 42-ата минута пък Жуниор Кайсара беше изгонен пресилено с директен червен картон, което сериозно утежни задачата на разградчани. Въпреки че бяха с 10 човека, избраниците на Георги Дерменджиев намалиха до 2:3 след гол на резервата Вандерсон, а в добавеното време на мача Браян Ангуло удари греда.

Днешната среща беше генерална репетиция за Лудогорец преди дългоочаквания с огромен интрес мач срещу Реал (Мадрид) за Шампионската лига. "Орлите" приемат "белия балет" идната сряда от 21:45 часа, когато ще бъдат препълнени трибуните на "Васил Левски". Мачът на "Герена" тази вечер също се радваше на голям зрителски интерес. Публиката на "Левски" беше зажадняла да гледа любимците си на "Георги Аспарухов", след като последните домакинства на отбора минаха пред празни трибуни заради наказание. Секторите "Б" и "В" бяха пълни и левскарите не спряха да се забавляват през цялото време. За "синята" лудница допринесоха главните действащи лица на терена и най-вече футболистите с малинено-жълтото райе, с което преди дни беше постигната и друга гръмка победа - 7:1 над Спартак (Варна) за Купата на България. В крайна сметка домакините ликуваха след последния съдийски сигнал на Георги Кабаков, който имаше доста работа в този интригуващ сблъсък.

След успеха "Левски" се озова само на точка от лидера ЦСКА. "Армейците" имат 20 в актива преди гостуването на Берое утре от 19:30 часа. Лудогорец, старозагорци и "Ботев" (Пловдив) пък са с по 18 точки, следва Литекс с 16.

"Сините" на Гонзо започнаха вихрено и още в 5-ата минута "взривиха" трибуните на "Герена". Националният вратар Владислав Стоянов сгреши фатално, изпускайки топката след изстрел на Гаджев, Мигел Бедоя се възползва и отбеляза от 2-3 метра на празна врата за 1:0.

В 15-ата минута се стигна до дузпата за разградчани, която беше спорна. Анисе овладя топката пред наказателното поле на "Левски" и подаде към Безяк, който падна след съприкосновение с Пламен Крумов. Съдията Георги Кабаков видя нарушение на защитника и отсъди 11-метров наказателен удар, вбесявайки домакините и най-вече Георги Иванов. От бялата точка Козмин Моци реализира неспасяемо в долния десен ъгъл за 1:1.

Случилото се не прекърши "сините", които в 27-ата минута отново ликуваха. Гаджев центрира от корнер, последва разбъркване пред Владислав Стоянов, в опита си да отправи удар Пламен Крумов отклони топката, назад към Георги Сърмов, който с мощен изстрел я прокара през купа от играчи, пращайки я неспасяемо под гредата - 2:1.

Малко след това Даниел Абало прехвърли Пламен Илиев, но за късмет на "сините" топката се отби в дясната греда на вратата на "Левски".

В 35-ата минута Гонзо трябваше да прави принудителна смяна, след като Сърмов се контузи. На мястото на халфа се появи Наджиб Амари, а само секунди след това резултатът набъбна до 3:1. Мигел Бедоя отбеляза второто си попадение в мача. Антонио Аниете, който беше предпочетен днес на върха на атаката пред Валери Домовчийски, подаде към сънародника си, който мина между двама защитници в зелено, финтира и Владислав Стоянов и на празна врата отбеляза за радост на хилядите по трибуните на "Герена".

В 41-ата Аниете пропиля отличен шанс, след като се озова сам срещу Стоянов, но се подхлъзна и нанесе удар покрай вратата в аут. Секунди след това се стигна до спречкване между Веселин Минев и Жуниор Кайсара, десният бек на Лудогорец реагира бурно и не сдържа нервите си, за което Кабаков му показа директен червен картон.

Втората част протичаше при далеч по-спокойно темпо до 78-ата минута, когато появилият се на смяна Вандерсон отбеляза страхотен гол и "Левски" вече водеше само с 3:2. Докато всички очакваха центриране на бразилеца отляво, той успя майсторски да насочи топката, прехвърляйки Пламен Илиев и реализирайки в далечния ъгъл.

До края играта често беше прекъсвана, преобладаваха грубостите и на няколко пъти футболистите на двата отбора се спречкваха. Лошо впечатление направи капитанът на шампионите Светослав Дяков, който в 79-ата минута получи жълт картон, тъй като наплю Борислав Стойчев.

Кабаков "нашари" още няколко играчи, но все пак не се стигна до втори изгонен. Макар и с 10 човека от 42-ата минута, разградчани съумяваха да застрашават вратата на Пламен Илиев. В добавеното време дори за малко да се стигне до изравняване. Топовен изстрел на Браян Ангуло обаче срещна напречната греда и така "сините" ликуваха след последния съдийски сигнал. Загубата е втора за Лудогорец в първенството след сензационното 0:1 от Хасково на старта.

Мачът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - ЛУДОГОРЕЦ 3:2
1:0 Mигел Бедоя (6), 1:1 Козмин Моци (16), 2:1 Георги Сърмов (27), 3:1 Мигел Бедоя (37), 3:2 Вандерсон (78)