ЦСКА стартира с победа участието си в европейския клубен турнир по хокей на лед Континентална купа. "Армейците" се наложиха с 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) над испанския Пуигсерда в среща от Група "А" на надпреварата в Зимния дворец в София.

ЦСКА поведе на испанския съперник с гол на Виктор Щефанех в 14-а минута. В края на втория период "червените" решиха мача с нови два гола, отбелязани в рамките на 1 минута. Най-напред Георги Искренов, син на легендарния футболист на "Левски" Божидар Искренов-Гибона, направи 2:0 в 35-ата минута, след което Алексей Йотов отбеляза за третия гол на домакините.

Испанският отбор намали резултата в началото на третата част чрез Виталий Куликов, а две минути преди края Лукаш Ружичка вкара втори гол за гостите и оформи крайния резултат - 3:2 за ЦСКА.

В другия мач от групата по-рано днес Беостар (Сърбия) разби Измир (Турция) с категоричното 20:2.

Утре от 19:00 часа ЦСКА играе с Измир. Победителят в групата се класира за следващата фаза в Германия през октомври.