Литекс (Ловеч) победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в битката за последното място на 1/8-финалите в турнира за Купата на България.

Тимът на Красимир Балъков поведе с гол на Армандо Ваюши в 73-ата минута от дузпа за игра с ръка на футболист на Пирин, но "орлетата" изравниха в третата минута на добавеното време с гол на Владислав Златинов, за който реферът Вихрен Манев посочи бялата точка за фаул срещу Тасев от тима на домакините.

Гостите успяха да поведат само три минути след началото на първото продължение с гол на Джордан, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на Пирин след отбит удар на Асприля и заби победния гол в срещата.

В последните 5 минути на мача на терена се заформи меле, в което страничните съдии тръгнаха да внасят ред на терена под скандиранията на публиката и хвърчащите бутилки с вода. Повод за грозните сцени бе контузията на Юлиян Попев от Пирин, който остави тима си с човек по-малко заради извършените вече три смени.

Литекс бе по-добрият отбор на терена, но домакините също създадоха опасности пред Баривиера. Благоевградчани се разминаха с гола в 14-ата, когато вратарят на гостите отрази удар на Хаджииванов. За Литекс Ваюши на няколко пъти стреля отдалеч, а Джордан също пропиля две добри възможности. В продълженията на мача Пирин се размина с гола на два пъти след пропуски на Георгиев и Сандев.

Съперник на Литекс в следващата фаза ще бъде някой от: Лудогорец, Славия, Локомотив (Горна Оряховица), Хасково, "Ботев" (Гълъбово), Банско, Пирин (Гоце Делчев), Берое, Черно море, Дунав, Локомотив (София), Монтана, Ботев (Пловдив), Локомотив (Пловдив) и "Левски".

ПИРИН - ЛИТЕКС 1:2
0:1 Армандо Ваюши (73' дузпа), 1:1 Владислав Златинов (90+3 дузпа), 1:2 Джордан (93)

ПИРИН: Красимир Костов, Румен Сандев, Георги Георгиев, Стилян Николов, Александър Башлиев, Юлиян Попев (напуска контузен 85), Драги Коцев (Димитър Благов 82), Антон Костадинов, Антонио Хаджииванов (Владислав Златинов 78), Цветан Варсанов (Тони Тасев 46), Мартин Тошев

ЛИТЕКС: Винисиус Баривйера, Страхил Попов, Илия Миланов, Васил Божиков, Антон Недялков (Иван Горанов 46), Петрус Бумал, Румен Руменов (Милчо Ангелов 67), Данило Асприля, Петър Златинов (Кристиян Малинов 60), Армандо Ваюши, Вилмар Джордан

Жълти картони: Георги Георгиев, Юлиян Попев, Цветан Варсанов (Пирин), Румен Руменов, Джордан, Винисиус Баривйера (Литекс)
Съдия: Вихрен Манев
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград