Затъналият в "А" група Хасково най-после постигна победа. Елитният тим се наложи с 3:1 при гостуването в Симитли на местния Септември и се класира на 1/8-финалите за Купата на България. В този мач дебют начело на Хасково записа новият треньор Левент Аврамов, който замени в началото на седмицата подалия оставка Димчо Ненов.

Срещата в Симитли стартира отлично за гостите. В 12-ата минута Вълчан Чанев отклони центриране от фаул в мрежата на Карабелиев - 0:1. В 29-ата Мартин Ковачев удвои преднината на Хасково.

Домакините се активизираха в началото на второто полувреме и най-напред в 50-ата минута Методи Костов отблизо стреля право в ръцете на Данчев. Три минути по-късно Септември все пак вкара гол чрез Тихомир Костурков, който направи добавка с левия крак, след като Андон Гущеров улучи с глава гредата.

В последната минута влезлият като резерва за гостите Димитър Алексиев отбеляза със силен изстрел от границата на наказателното поле и оформи крайното 1:3.