Берое победи с минималното 1:0 Бургас и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, които ще се играят на 29 октомври и 13 декември. Единственото попадение в срещата в Българово вкара Станислав Костов. Бившият играч на ЦСКА се разписа в 68-ата минута. Тогава Игор Джоман подаде към Димо Бакалов, който центрира от дясно за Костов и той отбеляза във вратата на тима от "Б" група - 0:1.

В този мач треньорът Петър Хубчев очаквано даде почивка на основни футболисти, съхранявайки ги за предстоящия в неделя сблъсък с ЦСКА за първото място в "А" група.

Съставът на Берое: 73. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 24. Михаел Ковачевич, 5. Танко Дяков, 28. Веселин Пенев (к) (71′ – 26. Салим Керкар) – 92. Стефан Спировски (59′ – 27. Игор Джоман), 4. Аласан Н’Диайе – 11. Крис Гади (59′ – 10. Венцислав Христов), 8. Самир Аясс, 25. Димо Бакалов – 9. Станислав Костов