Арсенал беше изхвърлен от турнира за Купата на Лигата в Англия. "Артилеристите" допуснаха обрат от 1:0 до 1:2 в домакинството си на Саутхямптън от 3-ия кръг.

Мениджърът на гранда Арсен Венгер остави титулярите да почиват и пусна в игра куп резерви и таланти от школата. Този ход му струваше и поражението. Срещата отбеляза завръщането на Абу Диаби след дълго лечение на контузия, но халфът не донесе късмет на своите. Всичко иначе започна отлично за домакините. В 14-ата минута Алексис Санчес от пряк свободен удар откри резулата - 1:0. "Светците" обаче още до почивката направиха обрата пълен. В 20-ата минута Мане бе повален в пеналта от Томаш Росицки, а отсъдената дупа беше превърната в гол от Душан Тадич за 1:1. В 40-ата минута след разбъркване при корнер непокритиян Натаниел Клайн посрещна отбитата топка и с шут извън наказателното поле простреля вратаря Давид Оспина за 1:2.

Фулъм, с Николай Бодуров в състава си, победи Донкастър с 2:1. Българският национал игра цял мач и получи жълт картон в 80-ата минута. Головете за лондончани вкараха Брайън Руис в 16-ата минута и Дан Бърн в 32-ата. Точен за гостите беше Джеймс Копинджър (60).