Базел се наложи над новака Вадуц с 3:1 в мач от 9-ия кръг на швейцарската Суперлига. Както е известно, “червено-сините” са съперници на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига.

Лука Зуфи откри за гранда още във 2-ата минута и всички на стадион “Санкт Якоб Парк” очакваха мачът да бъде лека разходка за момчетата на треньора Пауло Соуза. Гостите обаче спечелиха дузпа в 11-ата минута, която Стефан Ланг реализира за 1:1. Ходенето по мъките за Базел продължи чак до 80-ата минута, когато ветеранът Марко Щрелер опъна мрежата зад гърба на стража Петер Йеле за 2:1. Египтянинът Ахмед Хамуди окончателно пречупи съпротивата на тима от Лихтенщайн с третото попадение в 3-ата минута на добавеното време за крайното 3:1.

Тимът на Базел: 1.Томаш Вацлик, 16.Фабиан Шер, 17.Марек Сухи, 19.Бехранг Сафари, 7.Лука Цуфи, 20.Фабиан Фрай, 34.Таулант Джака, 10.Матиас Делгадо (54 – 24. Ахмед Хамуди), 9.Марко Щрелер (84 – 36. Бреел Емболо), 25.Дерлис Гонсалес, 21. Марсело Диас (55 – 33. Мохамед ел Нани)