Ливърпул се класира с чутовни мъки за 4-ия кръг на Купата на лигата в Англия.  Както е известно, “мърсисайдци” са съперници на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига.

Английският гранд се нуждаеше от 15 дузпи, за да елиминира втородивизионния Мидълзбро на своя "Анфилд". Редовното време завърши 1:1, а след продълженията резултатът беше 2:2. 41 857 фенове видяха уникална драма, изпълнена с обрати, инфарктни моменти и общо 31 дузпи (1 в игровото време и 30 при допълнителните изпълнения). Това бе най-дългата серия дузпи в историята на турнира, спечелена от "червените" с 16:15.

Мениджърът Брендън Роджърс направи седем промени спрямо състава, който загуби от Уест Хям с 1:3 в събота. Рики Ламбърт получи капитанската лента при първото си участие като титуляр за Ливърпул.

Домакините поведоха още в 10-ата минута. Вратарят-дебютант на Боро Джамал Блекмън (юноша на Челси, 20-годишен, висок 196 см) спаси шут на Рики Ламбърт, но отбитата топка отиде на пътя на 17-годишния Джордан Роситър, който от повече от 30 метра я прати между краката на стража за 1:0. Любопитното е, че местната легенда Джейми Карагър прави своя дебют за Ливърпул два месеца преди Роситър да се роди през 1997 г.

Гостите обаче изобщо не се смутиха от попадението и в 62-ата минута Адам Рийч изравни. Халфът беше оставен абсолютно непокрит и с глава вкара за 1:1. В игра се появи и новата звезда на домакините Марио Балотели, но вместо това да помогне, тимът на Боро пропиля отлично положение, за да реши мача още в редовното време. Адам Клейтън разтресе гредата от малък ъгъл.

Буквално в 90-ата минута защитникът на гостите Даниел Аяла (екс Ливърпул) удари с ръка топката в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основание да посочи “бялата точка”. Срещата стигна до продължения.

Голямата драма настъпи във второто от тях. В 109-ата минута Хесус Хоакин – Сусо, който се появи в игра в 98-ата минута, се оказа най-съобразителен след едно меле пред вратата на Мидълзбро. Адам Лалана и Хосе Енрике участваха в акцията, Марио Балотели не успя да засече центрирането, но испанецът засече топката вътре в наказателното поле и през куп от тела се разписа за 2:1.

Инфарктният край обаче тепърва предстоеше. Почти всички на “Анфилд” вече предчувстваха изстрадан, но сладък успех, когато необмислена намеса на Рахийм Стърлинг доведе до ново равенство. Младокът подари топката на Аяла, а Коло Туре повали резервата Патрик Бамфорд в наказателното поле – дузпа! Потърпевшият се нагърби сам с изпълнението и хладнокръвно докара нещата до 2:2.

При изпълненията от бялата точка голяма част от играчите на двата тима трябваше да бият по два пъти. Миноле спаси удара на Бамфорд, но младият му колега Блекмън също отрази шута на Стърлинг. Наложи се и двамата вратари да си бият от “бялата точка”. В крайна сметка Ливърпул спечели с 14:13 при дузпите и с 16:15 общо като резултат. Фаталният пропуск направи Албърт Адома. Ганаецът стреля над вратата в аут и с това подари победата на Ливърпул.

Ливърпул - Мидълзбро 2:2 (след продължения, 14:13 при дузпите и 16:15 общ резултат)
1:0 Роситър (10), 1:1 Рийч (62), 2:1 Сусо (109), 2:2 Бамфорд (120-дузпа)

Съставът на Ливърпул: Миноле, Туре, Сако, Енрике, Манкийо, Лейва, Лалана, Стърлинг, Роситър (79 - Уилямс), Ламбърт (74 - Балотели), Маркович (98 - Сусо)