Реал (Мадрид) разгроми Елче с 5:1 в мач от 5-ия кръг на испанската Примера дивисион. Както е известно, Белия балет е съперник на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига. Победата идва по-малко от седмица преди мача на "белите" в София с Лудогорец (1 октомври). Реал има още един мач преди гостуването на разградския тим – на 27 септември срещу Виляреал като гост.

В герой на вечерта се превърна Кристиано Роналдо, който заби 4 гола във вратата на гостите. Титуляр за Елче излезе Гари Родригес. Бившата звезда на “Левски” остана на терена до 78-ата минута, когато беше заменен от Кристиан Ерера. Срещата на “Сантяго Бернабеу” започна изненадващо с гол за гостите. Еду Алкасар откри от дузпа след нарушение на Роналдо и смълча 63 634 сосиос по трибуните. Логиката обаче бързо възтържествува и в 20-ата минута Гарет Бейл изравни с глава след центриране на Хамес. 8 по-късно Кристиано Роналдо вкара първото си попадение от дузпа, за да направи обрата пълен. При ситуацията за дузпата Марсело се хвърли артистично в пеналта, а до него беше Гари Родригес. Роналдо вкара за 3:1 след фантастично изпълнение с глава.

Португалецът беше спънат в пеналта в 80-ата минута от Марио Пашалич, сам се нагърби с изпълнението на отсъдената дузпа и оформи своя хеттрик. Носителят на “Златната топка” и безспорно футболист №1 в света в момента обаче не се примири да се бори до края за още голове и беше възнаграден. В 1-ата минута на добавеното време Роналдо получи топката в наказателното поле от Бейл и с две докосвания я прати покрай плонжа на безпомощния страж на гостите Ману Ерера в мрежата за крайното 5:1. Тони Кроос малко по-рано уцели и напречната греда.

РЕАЛ (МАДРИД) – ЕЛЧЕ 5:1
0:1 Еду Алкасар (15-дузпа), 1:1 Гарет Бейл (20), 2:1 Кристиано Роналдо (28-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (32), 4:1 Кристиано Роналдо (80-дузпа), 5:1 Кристиано Роналдо (90+1)

Съставът на Реал (Мадрид): Навас, Серхио Рамос (82 - Начо), Марсело, Карвахал (65 - Арбелоа), Варан, Бейл, Кроос, Илараменди, Хамес Родригес (78 - Ернандес), Иско, Кристиано Роналдо

Селта - Депортиво (Ла Коруня) (F +)
Баланс: 76 мача, 24 победи за Селта, 21 равенства, 31 победи за Депортиво (Ла Коруня)
24.09.14
21:00 ч.
Алмерия - Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 16 мача, 4 победи за Алмерия, 5 равенства, 7 победи за Атлетико (Мадрид)
Райо Валекано - Атлетик (Билбао)
Баланс: 34 мача, 9 победи за Райо Валекано, 10 равенства, 15 победи за Атлетик (Билбао)