Милан се спаси от загуба при гостуването си на Емполи. Мачът от 4-ия кръг на италианската Серия “А” завърши 2:2. По този начин “росонерите” пропуснаха да се изравнят по точки – 9, с Рома и Ювентус на върха на временното класиране. Тимът на Филипо Индзаги обаче е с мач повече. Това бе първи мач като титуляр за Фернандо Торес, който се представи силно, преди да бъде заменен от Джампаоло Пацини в 81-ата минута. Дебют за гостите записа и Марко ван Гинкел, който обаче остана на терена само половин час.

Лоренцо Тонели откри още в 13-ата минута след груба грешка в тбраната на съперника и удар с глава. Мануел Пукиарели покачи в 21-ата минута след асистенция на Тавано. Футболистите на Милан трудно излязоха от шока. Торес намали още до почивката с хубаво изпълнение с глава. Кейсуке Хонда изравни в 57-ата минута. Японецът получи пред наказателното поле, финтира защитник с плътен шут по земя простреля вратаря Сепе за 2:2. После Жереми Менес уцели напречната греда на Емполи. В 86-ата минута домакините останаха и с човек по-малко на терена, след като Мирко Валдифиори само за една минута успя да си изкара два бързи жълти картона.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
23.09.14
21:45 ч.
Емполи - Милан 2:2
1:0 Лоренцо Тонели (13), 2:0 Мануел Пукиарели (21, 2:1 Фернандо Торес (43), 2:2 Кейсуке Хонда (57)