"Ботев" (Пд) се класира с лекота за 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Пловдивчани разбиха с 4:0 завърналия се в "Б" група отбор на Локомотив (Мездра).

Резултата на градския стадион в Мездра откри капитанът Иван Цветков в 57-ата минута. Опитният нападател получи топката зад защитата и без проблем преодоля вратаря. В 70-ата минута Мариян Огнянов удвои преднината на пловдивчани с удар от пряк свободен удар и рикошет в стената.

Десет по-късно Атанас Милев изведе Алекс Колев с 30-метров пас зад защитата, който младежкият национал на България превърна в гол за 3:0. Крайното 4:0 оформи Серкан Юсеин в 85-ата.

В днешната среща "Ботев" не бе воден от треньора си Велислав Вуцов, който е със спрени права и в петък ще стане ясно дали ще бъде наказан с още мачове заради поведението му след мача с Марек (1:1).