"Левски" се разходи до Варна, за да постигне изразителна победа със 7:1 срещу закъсалия Спартак. С юноши и резерви в състава "сините" с лекота се класираха за 1/8-финалите за Купата на България, надигравайки по категоричен начин избраниците на Златко Янков. Точно на днешната дата преди 20 години Фара беше в редиците на "Левски" при гръмката победа със 7:1 над ЦСКА. Съдбата си каза думата днес и "сините" отново записаха победа със същия резултат, но срещу далеч по-скромен противник - последният в "Б" група.

Фурор в мача направи 17-годишният Божидар Краев. Младокът изригна с хеттрик при дебюта си в официален мач на "Левски". По един гол добавиха Мирослав Иванов, Радослав Цонев, Владислав Мисяк и Валери Домовчийски. В добавеното време на двубоя почетен гол за "соколите" вкара Диян Малчев.

В този лесен двубой Георги Иванов-Гонзо даде шанс за изява на юноши и резерви, запазвайки основни футболисти за предстоящото тежко домакинство в събота от 19:30 часа на шампиона Лудогорец. Във Варна от първата минута за "Левски" започнаха младоците Мики Орачев, Галин Ташев, Божидар Краев и Радослав Цонев. На вратата бе резерният страж Кристиян Наумовски, а атаката поведе испанецът Антонио Аниете. Титуляр беше и отсъствалият повече от половин година заради тежка контузия Мирослав Иванов.

Роман Прохазка пък игра най-вдясно на защитата, двойката централни бранители бяха Галин Ташев и Пламен Димов, а най-вляво - младежкият национал Мики Орачев. Двойката опорни халфове бяха Стефан Велев и Радослав Цонев. По лявото крило атакува Антон Огнянов, а по дясното - 17-годишният Божидар Краев, за когото това беше първи мач като титуляр за мъжкия тим на "Левски".

Още в 8-ата минута Роман Прохазка проби отдясно и центрира пред вратаря Филип Димитров, където Мирослав Иванов отблизо засече топката с глава за 0:1. В 24-ата след продължителна атака и разбъркване в наказателното поле на варненци, Радослав Цонев получи топката от Божидар Краев и от границата на наказателното поле стреля право в долния ляв ъгъл - 0:2.

До почивката "сините" направиха преднината си класическа. В 39-ата минута Мики Орачев направи отличен рейд, подаде на Краев, младокът финтира противников състезател и технично реализира с левия крак в левия ъгъл - 0:3.

След почивката избраниците на Гонзо продължиха да бележат. В 53-ата Антон Огнянов получи топката по левия фланг, центрира и на далечната греда Краев засече точно - 0:4. В 73-ата появилият се на смяна Пламен Крумов центрира, вратарят Филип Димитров изби, но право на крака на друга резерва - Владислав Мисяк, който отблизо вкара петото попадение за "Левски" и първо на сметката си през този сезон - 0:5.

Три минути след това Мики Орачев нахлу в наказателното поле на Спартак и почти от аутлинията върна към влезлия по-рано Валери Домовчийски, който също отбеляза - 0:6. В 89-ата героят днес Божидар Краев оформи хеттрика си. Антон Огнянов проби отляво, върна към таланта, който пак вкара - 0:7. В даденото от съдията добавено време Диян Малчев отбеляза почетното попадение за домакините с удар от границата на наказателното поле, наказвайки Кристиян Наумовски - 1:7

Мачът по минути - ТУК!

СПАРТАК (Варна) - "ЛЕВСКИ" 1:7
0:1 Мирослав Иванов (8), 0:2 Радослав Цонев (24), 0:3 Божидар Краев (39), 0:4 Божидар Краев (53), 0:5 Владислав Мисяк (73), 0:6 Валери Домовчийски (76), 0:7 Божидар Краев (89), 1:7 Диян Малчев (90+2)

СПАРТАК (Варна): 33.Филип Димитров, 18.Роналд Донев, 21.Радомир Тодоров, 74.Красимир Илиев, 19.Тодор Маринчев, 15.Николай Чипев, 23.Никола Яначков (46 smqna.jpg 20.Станимир Димитров), 11.Славомир Събков (70 smqna.jpg 10.Oрлин Орлинов), 25.Никола Радулович, 29.Огнян Стефанов, 9.Пламен Иванов (46 smqna.jpg 7.Диян Малчев topka.jpg)
Резерви: 1.Ивайло Крушарски, 22.Крис Йонев, 17.Ивайло Русев, 14.Евтим Димитров, 20.Станимир Димитров, 10.Орлин Орлинов, 7.Диян Малчев
Треньор: Златко Янков