Балкан (Ботевград) записа категоричен успех на Ямбол със 107:79 в контролна среща, която се игра в „Арена Ботевград”.  Балкан бе с класи над съперника си и още след първата четвъртина имаше преднина от 15 точки. Иван Лилов бе най-резултатен до този момент, отбелязвайки 12 точки. В останалото време до края на четвъртината статуквото се запази и тя завърши 35:20 за домакините.

През втората четвърт Ваклинов се вписа успешно в играта на „зелено-белите”, а Мартин Маринов продължи с класическите си отбелязвания от зоната на трите точки. Треньорът Александър Тодоров, пред вид добрия положителен баланс за своя отбор, вкара в игра  повечето от състезателите, за да види възможностите им на този етап от подготовката на отбора. Полувремето приключи 61:39 за „зелено-белите”.

За пет минути игра в началото на третата част домакините поведоха със 73:49. Ал. Тодоров включи в игра и тримата чужденци. Иван Лилов имаше доста добър мерник от далечно разстояние и натрупа актив от 20 точки. Балкан запази преднината си, постигната в първото полувреме, завършвайки частта при резултат 83:61 в своя полза.

До края на срещата единствената интрига бе с какъв резултат ще запишат домакинската си победа състезателите на Балкан. За пръв път от доста време те минаха 100-те точки в своя актив, побеждавайки Ямбол със 107:79.