Вторият състезателен етап на международния оф-роуд маратон Balkan Breslau Rallye 2014 предложи на участниците дълго и тежко трасе в Добруджа. Отсечката, с дължина 360 км за крос-кънтри категорията и 130 за екстремния клас бе доста напрегната и оспорвана.

В клас на крос-кънтри автомобилите начело в генералното класиране излезе израелецът Раз Хайман с бъги Pointer, след като спечели дългата добруджанска отсечка, изпреварвайки Риенц Хофстра от Холандия (Land Rover) и Методи Паунов (Nissan). Паунов от своя страна излезе на второ място във временната подредба на рали-рейд машините, пред другия израелски участник в надпреварата Гал Шакам (прототип Zibar). Останалите български участници в рали-рейд класа на Balkan Breslau Rallye 2014 приключиха етапа с променлив успех, като в топ 10 на надпреварата е единствено Десислав Славчев (Mercedes).

След тежка катастрофа участието си приключи екипажът на световно известния тим Race2Recovery. От надпреварата отпаднаха също и двама от изявените мотоциклетисти – Дорон Винтер (Израел) и Уве Гьотцел. Няма тежко пострадали участници след инцидентите.

При мотоциклетите начело на класирането излезе Юен Беат от Австрия с КТМ, а българинът Димитър Боевски все още е на трето място, след Гийом Мартенс от Холандия.

Победителите от етап 1 в в SSV класа на Balkan Breslau Rallye 2014 Цанко Цанков и Зорница Тодорова имаха тежък ден и завършиха етапа на 5-о място, което ги отпрати на 4-тата позиция в генералното класиране. Там водач в момента е миналогодишната победителка Леа Готие. В екстремната категория, швейцарецът Роланд Брак с Тойота дублира етапната си победа и остана лидер в класирането. Третият етап на Balkan Breslau Rallye 2014 отвежда участниците от Варна в Сливен, където ще са следващите няколко етапа.