Лудогорец прегази един от основните си конкуренти за титлата Литекс с категоричното 4:1. Очакванията за дерби на "Лудогорец Арена" не се сбъднаха, след като избраниците на Георги Дерменджиев прегазиха "оранжевите" и дори пропуснаха да запишат още по-изразителен успех. Попаденията във вратата на гостите от Ловеч бяха дело на Марселиньо и Михаил Александров преди почивката, а през втората част точни бяха още Юнес Хамза и резервата Вандерсон. "Оранжевите" на Красимир Балъков все пак стигнаха до почетен гол. В третата минута на добавеното време се разписа Данило Асприля и така срещата приключи 4:1, което е най-тежката загуба на ловешкия клуб от началото на сезона.

След изразителния успех Лудогорец събра 18 точки, колкото има и Берое. Разградчани и старозагорци са само на 2 точки зад лидера ЦСКА, който вчера отвя с 3:0 Локомотив (София). Литекс пък остава с 16 точки и вече е четвърти. Петият "Левски" е също с 16 в актива, а в следващия кръг "сините" приемат Лудогорец на "Герена", само дни преди втория мач на българския първенец в груповата фаза на Шампионската лига - домакинството на Реал (Мадрид), което е на 1 октомври на "Васил Левски". Следващият уикенд пък Литекс ще играе с Марек в Ловеч.

За мача с "оранжевите" наставникът на разградчани Георги Дерменджиев направи три промени сред титулярите си в сравнение гостуването на Ливърпул (1:2). Грешникът Милан Борян тази вечер беше заменен на вратата от Владислав Стоянов. Роман Безяк също остана на пейката, а атаката поведе Юнес Хамза. Резерви срещу Литекс останаха още Йордан Минев и Върджил Мисиджан. Колегата на Дерменджиев - Красимир Балъков, заложи на най-доброто, но избраниците му буквално изнемогваха срещу противника. Лудогорец прегазваше "оранжевите" с мълниеносни контраатаки. Домакините стартираха на доста високи обороти и бързо притиснаха Литекс в собствената му половина. Първото попадение не закъсня. В 12-ата минута Даниел Абало получи топката вляво, където Страхил Попов не успя да му противодейства, последва центриране към далечната греда, а там оставеният непокрит Марселиньо точно засече в долния ляв ъгъл на Винисиус Баривиейра за 1:0.

В 32-ата Абало беше близо до удвояване на резултата. Хамза подаде на автора на гола при визитата на "Анфилд", но този път Абало не успя да вкара, след като с десния крак стреля фалцово, пращайки топката право в лявата греда на вратата на Литекс. Последваха пропуски на Марселиньо и Абел Анисе, а в първата минута на добавеното време Михаил Александров отбеляза страхотен гол. След многоходова атака Абало подаде към национала ни, който на границата на наказателното поле овладя на гърди и от воле прехвърли Баривиейра, отбелязвайки в горния ляв ъгъл за 2:0. При ситуацията се получи лек рикошет в крака на Пламен Гълъбов.

След почивката разградчани значително намалиха оборотите, очевидно пестейки сили за предстоящата им доста натоварена програма. "Оранжевите" обаче така и не намираха пролука към вратата на Владислав Стоянов. В 63-ата минута дори преднината на шампионите стана класическа. Михаил Александров и Жуниор Кайсара разиграха майсторски отдясно с двойно подаване, след което бразилецът центрира към Хамза, който границата на вратарското поле наказа безпомощния Винисиус Баривиейра за 3:0.

В 70-ата минута бившият голмайстор на "Ботев" (Пловдив) пропиля отличен шанс, а чак в 72-ата минута "оранжевите" съумяха да застрашат сериозно противника. Появилият се като резерва Армандо Ваюши центрира от корнер, а в карамбола Джордан успя да нанесе точен изстрел, който беше отразен от Владислав Стоянов. Последва добавка на Асприля, която Марселиньо изчисти с глава от голлинията. В 80-ата Джордан вкара, но попадението не беше зачетено заради засада.

Малко преди края появилият се на смяна за домакините Върджил Мисиджан пропиля отличен шанс да направи преднината на Лудогорец още по-изразителна. След подаване на Абало, холандецът се озова на добра позиция пред вратата на Литекс, но се подхлъзна и стреля неточно. В 91-ата минута домакините все пак стигнаха до нов гол. Отбеляза го друга резерва - Вандерсон. Жуниор Кайсара центрира към далечната греда към сънародника си, който се измъкна от опеката на Страхил Попов и с глава прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Баривиейра - 4:0.

В третата минута на добавеното време "оранжевите" стигнаха до почетен гол, дело на Асприля, който вкара с глава след центриране на защитника Васил Божиков.

Мачът по минути - ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 4:1
1:0 Марселиньо (12), 2:0 Михаил Александров (45+1), 3:0 Юнес Хамза (63), 4:0 Вандерсон (90+1), 4:1 Данило Асприля (90+3)