Спартак (Варна) загуби с 1:2 домакинството си на Бургас в среща от 7-ия кръг на "Б" група. Така "соколите" продължават да бъдат единственият отбор с нулев точков актив във втория ешелон.

Гостите започнаха ударно и още в 1-ата минута Мирослав Радев можеше да открие резултата, но силният му удар излезе в аут. Веднага след това "соколите" сбъркаха при изнасянето на топката, Борислав Борисов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Радев овладя и изпрати топката в мрежата - 0:1.

В началото на второто полувреме Спартак успя да изравни с гол на Пламен Иванов, който се разписа след асистенция на Никола Радулович - 1:1.

В 74-ата гостите от Бургас стигнаха до победата. След центриране от фаул Петър Патев засече с глава, топката нацели гредата и попадна в резервата Ахмед Ахмедов, който отблизо се разписа - 1:2.

Малко след това в игра за Спартак се появи новото попълнение Орлин Орлинов, но той не успя да помогне на водения от Златко Янков тим и "соколите" остават на дъното в "Б" група.

В края Никола Радулович бе изведен сам срещу вратаря на Бургас, вкара гол, който обаче беше отменен заради засада.

"Б" ГРУПА - 7 КРЪГ

20 септември 2014 г. (събота), 17:00 часа
"Раковски" - Созопол 2:0
1:0 Стефан Учиков (22), 2:0 Петър Атанасов (61)

Банско - Локомотив (Мездра) 1:1
1:0 Виктор Шишков (36), 1:1 Николай Цветков (68-дузпа)

Добруджа - Пирин (Разлог) 0:1
0:1 Владимир Каптиев (63)

"Ботев" (Враца) - "Ботев" (Гълъбово) 1:0
1:0 Николай Янков (68-автогол)

Спартак (Варна) - Бургас 1:2
0:1 Мирослав Радев (3), 1:1 Пламен Иванов (48), 1:2 Ахмед Ахмедов (74)

Септември (Симитли) - Монтана 1:4
за Монтана: Мирослав Антонов (2), Иван Михов, Иван Минчев
за Септември (Септември): Радослав Бачев (80-дузпа)

Черноморец (Бургас) - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Владислав Златинов (24), 0:2 Антонио Хаджииванов (72)

Верея - Локомотив (Горна Оряховица) 2:3
0:1 Янаки Смирнов (6), 1:1 Джунейт Яшар (52), 1:2 Любомир Генчев (80-дузпа), 1:3 Янаки Смирнов (84-дузпа), 2:3 Ангел Костов (86)