Франция загуби драматично от Бразилия с 2:3 (18:25, 25:23, 23:25, 25:22, 12:15) в първия полуфинал от световното първенство по волейбол за мъже в Полша.

Бразилия е единственият тим, който е стигал до полуфиналите на пет световни първенства (1982, 2002, 2006 и 2010 година), а сега ще търси четвърта поредна световна титла след 2002, 2006 и 2010 година. Ако го направят, бразилците ще запишат едноличен рекорд, след като досега и Италия бе печелила три поредни трофея през 1990, 1994 и 1998 година.

Най-резултатен за Бразилия с 22 точки бе Рикардо Лукарели, а за Франция Ървин Нгапет завърши с 21 пункта. Бразилците на два пъти повеждаха в резултата, но французите изравняваха и се стигна до тайбрек. В него Бразилия спечели с 15:2 и се класира за финала.

Другият финалист ще бъде излъчен от сблъсъка между домакина Полша и Германия, а Франция ще трябва да спори със загубилия за бронзовите медали. За последно французите бяха играли на полуфинал през 2002 година, когато загубиха от Русия с 2:3 гейма и по-късно спечелиха бронзовите медали.