ЦСКА разби с 3:0 Локомотив (Сф) в столичното дерби от 9-ия кръг на "А" група. По този начин "армейците" нанесоха първа загуба на съперника от пет срещи, който освен това вече 18 двубоя не е стигал до точка на "Армията". Защитата на "железничарите" и вратарят Божидар Митрев бяха безпомощни тази вечер срещу Жуан Фелипе в 52-ата, Серджиу Буш пет по-късно и Жоаким в продължението. За румънеца това бе шесто попадение в елита.

Благодарение на успеха ЦСКА продължава да е лидер 20 точки. Берое с 19 т. и "Левски" с 16 пък оформят тройката. Локо (Сф) е седми с 14 т.

През първото полувреме домакините контролираха изцяло събитията на терена. ЦСКА бе този, който не само владееше топката, но и пропусна няколко изгодни положения за гол. Още в 9-ата минута Митрев трябваше да се намесва след мощен шут на Тончи Кукоч от фаул. Буш пък пропусна сам срещу вратаря. Последва нов пропуск, при който малко не достигна на Вальо Илиев  да вкара за 1:0. В 19-ата минута Кукоч отново бе близо до попадението, но волето му не бе успешно.

"Армейците" продължаваха да натискат и в 27-ата непокритият Тунчев също бе близо до гола. Две по-късно бившият играч на ЦСКА Румен Трифонов бе близо до изгонване. Цветан Кръстев обаче се смили и му спести втори жълт картон за умишлено задържане на Тони Силва.

Така се стигна и до най-спорното положение преди паузата. В 37-ата минута Раджелович вкара гол. Защитникът засече с глава центриране от корнер, но в същото време закова с лакът Венци Василев. Това бе и причината Цветан Кръстев да не посочи центъра и двете нули да се запазят до края на частта.

След паузата "червените" заиграха още по-добре. И съвсем заслужено в 52-ата минута поведоха. Във втори преден мач Жуан Фелипе записа името си сред реализаторите с шут от дъгата. Чудесно двойно подаване между Буш и Тони Силва по дясното крило позволи на Фелипе да получи топката от последния и да открие резултата. Само пет по-късно голмайсторът на "армейците" Серджиу Буш отбеляза шестото си попадение от началото на сезона. Елтон върна слабо към Митрев, румънецът настигна топката и я пусна покрай Божидар Митрев за 2:0.

До последния съдийски сигнал домакините демонстрираха спокойствие. Владението на топката продължи да бъде в тяхна полза, а гостите рядко успяваха да организират контраатака. В 80-ата минута ЦСКА бе близо до трети гол. Рейд на Маркиньос в наказателното поле и шут на Тони Силва обаче не промени резултата. И докато се очакваше последният съдийски сигнал, в последната минута на 4-минутното добавено време Жоаким на празна врата успя да накаже грешка в защитата на гостите за крайното 3:0.

Пряко по:

ЦСКА: 33. Якуб Дивиш, 77. Тончи Кукоч jalt.jpg, 3. Александър Тунчев, 14. Валентин Илиев (smqna.jpg 62 - 34. Денис Причиненко jalt.jpg), 21. Венцислав Василев jalt.jpg, 4. Стивън Сънди (smqna.jpg 80 - 13. Орелен Жоаким topka.jpg ), 70. Жуан Фелипе topka.jpg , 28. Маркиньос jalt.jpg, 71. Антон Карачанаков (smqna.jpg 58 - 20. Луис Сoарес jalt.jpg), 7. Тони Силва, 17. Серджиу Буш topka.jpg

РЕЗЕРВИ: 99. Стоян Колев, 48. Марин Оршулич, 34. Денис Причиненко, 8. Борис Галчев, 11. Неманя Милисавлиевич, 13. Орелен Жоаким, 20. Луис Сoарес
Старши треньор: Стойчо Младенов

ЛОКОМОТИВ (СФ): 1. Божидар Митрев, 5. Марко Ранджелович, 6. Александър Бранеков jalt.jpg, 69. Елтон Дош Рейш, 47. Антонио Ливраменто, 29. Ламжед Шехуди (smqna.jpg 76 - 88. Петър Димитров), 33. Евертон Джилио-Том, 26. Иво Иванов jalt.jpg (smqna.jpg 81 - 15. Траян Траянов), 8. Румен Трифонов jalt.jpg, 7. Даниел Генов jalt.jpg, 11. Владислав Романов

РЕЗЕРВИ: 84. Валентин Галев, 16. Камен Хаджиев, 15. Траян Траянов, 77. Йордан Тодоров, 14. Даниел Васев, 23. Александър Манолов, 88. Петър Димитров