Берое победи Локомотив (Пловдив) с 3:0 като гост в мач от 9-ия кръг на “А” група. Още от първия съдийски сигнал гостите установиха надммощие и опасностите пред вратата на Божидар Стойчев се заредиха една след друга. В 4-ата минута Жуниор Мапуку центрира в наказателното поле на Локомотив, Венцислав Христов стреля с глава, но топката прелита над напречната греда. Проблемите на домакините започнаха в 20-ата минута, когато защитникът Здравко Илиев бе сменен заради контузия от Станислав Маламов.

Шест по-късно Венцислав Христов подаде към Атанас Зехиров вдясно, който центрира в наказателното поле. Около точката за дузпата Мапуку овладя и след като си нагласи топката стреля, но топката минава над вратата. Всичко се реши след почивката. Секунди след началото на второ полувреме Мапуку беше съборен в наказателното поле и реферът Стефан Павлов посочи “бялата точка” – дузпа за Берое! Нападателят, срещу когото беше извършено нарушението, се нагърби с изпълнението, но нацели напречната греда! Логиката възтържествува в 55-ата минута, когато след бърза контраатака на гостите Георги Костадинов излъга цялата защита и се разписа за 0:1. Секунди по-късно Жуниор Мапуку подаде към Салим Керкар, който навлеза в пеналта и вкара за 0:2. Класиката оформи Христов. Националът овладя пас от Игор Джоман в наказателното поле и фиксира крайното 0:3!

Локо (Пд), който е 10-и с 6 точки, е в серия от шест поредни мача без победа (5 загуби и 1 равенство). Единственият успех на „черно-белите” е при гостуването на Хасково (2:1).

Берое, който е 3-ти с 15 точки, на 2 от върха, е в поредица от 6 мача без загуба (5 победи и 1 равенство). Заралии все още нямат поражение у дома.

Беройци, заедно с пловдивските “канарчета”, са единствените отбори, вкарвали поне по гол във всичките си досегашни двубои през сезона. В миналия кръг срещу Марек Венцислав Христов стана автор на първия хеттрик от началото на първенството, през миналия сезон те бяха общо 5, като сред авторите им бе и тогавашният бероец Георги Андонов.

Мачът по минути - ТУК

ЛОКОМОТИВ (ПД) - БЕРОЕ 0:3
0:1 Георги Костадинов (55), 0:2 Селим Керкар (57), 0:3 Венцислав Христов (74)

Локомотив (Пловдив):
1 Божидар Стойчев, 20 Деян Молдованов, 6 Елиан Парино, 3 Здравко Илиев (20 - 14. Станислав Маламов), 2 Ивайло Димитров, 17 Богомил Дяков,22 Янко Сандански, 19 Ванчо Траянов, 9 Дани Кики (7. - Бранимир Костадинов), 11 Мартин Камбуров, 10 Александър Якимов (64 - 21. Бирсент Карагарен)
Резерви: 12 Йордан Господинов, 6 Благой Наков, 18 Христо Стамов, 16 Айкут Янъков, 7. Бранимир Костадинов
Треньор: Неделчо Матушев

БЕРОЕ
:
22 Благой Макенджиев,28 Веселин Пенев, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 27. Игор Джоман (84 - 92. Стефан Спировски, 70 Георги Костадинов, 21. Елиаш, 26. Салим Керкар, 18. Атанас Зехиров, 10. Венцислав Христов, 30. Жуниор Мапуку (79 - 25. Димо Бакалов).
Резерви: 73. Иван Караджов, 24. Михаел Ковачевич, 8. Самир Аясс, 9. Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев