"Левски" най-после постигна изразителна победа. "Сините" напипаха последния в "А" група Хасково и го разбиха на собствения му стадион с категоричното 4:1. По един гол за гостите от София отбелязаха Луис Педро, Валери Домовчийски, Владимир Гаджев и Антонио Аниете. Почетното попадение за закъсалия Хасково бе дело на Емил Ангелов. Бабангида наказа любимия си "Левски" в края от дузпа.

С изразителната победа, първа като гост през сезона, "сините" успяха да вдигнат самочувствието преди тежкото домакинство на Лудогорец следващата седмица. Преди това за Георги Иванов и футболистите му предстои мач със Спартак (Варна) за Купата на България. В този двубой Аймен Белаид, който днес получи червен картон в края, ще "изчисти" наказанието си и ще бъде на линия за Лудогорец.

Победата над аутсайдера в "А" група е трета поредна за "Левски" след тези над Черно море и Славия. "Сините" събраха 16 точки и временно влязоха в Топ 3, преди изиграването на другите мачове от 9-ия кръг. Хасково пък твърдо остава на последното място с едва 4 точки в актива.

В днешната среща Гонзо се довери на същите титуляри от победа с 2:0 над Славия преди седмица. Първото сериозно положение беше в 19-ата минута. Бедоя пусна прострелен пас към Валери Домовчийски, който обаче не успя да засече топката и да открие. В 26-ата "сините" вече ликуваха. Игралият на висота днес Бедоя получи поване от Минев, преодоля съперник с технично прехвърляне с пета, след което стреля, Боян Пейков не успя да улови топката, от малък ъгъл Домовчийски нанесе удар и нацели гредата, като беше в засада, която обаче не беше маркирана, а Луис Педро направи точна добавка - 0:1.

В 40-ата избраниците на Гонзо удвоиха преднината си за радост на солидната си агитка, подкрепяща ги в Хасково. Бедоя и Гаджев направиха двойно подаване, капитанът на гостите пробва прехвърлящ удар, който бе сравнително лек, но Боян Пейков сгреши и не можа да улови топката, предоставяйки я на непокрития Домовчийски, който само трябваше да я добута в празната врата - 0:2.

Първата възможност след почивката се откри пред домакините. Деян Лозев стреля от въздуха в 58-ата минута след центриране, но покрай целта. В 75-ата резервата на "Левски" Антонио Аниете с лекота преодоля няколко играчи на Хасково и подаде на Гаджев, който от удобна позиция и останал непокрит без проблеми отбеляза - 0:3. Само секунди след това и Аниете попадна в прегръдките на съотборниците си. Минев центрира към испанеца, който надскочи Мартин Ковачев и отблизо вкара с глава, изпращайки топката в долния ляв ъгъл на Боян Пейков за 0:4.

Избраниците на Димчо Ненов отвърнаха с греда на Кирчо Крумов в 78-ата минута, а трудът на домакините беше възнаграден с почетен гол на Емил Ангелов от дузпа в 84-ата минута. Ветеранът Недялко Хубенов беше повален от Аймен Белаид и последва 11-метров наказателен удар и червен картон за защитника на "Левски". От бялата точка Бабангида наказа бившия си отбор за крайното 1:4.

Мачът по минути -
ТУК!

ХАСКОВО - "ЛЕВСКИ" 1:4
0:1 Луис Педро (26), 0:2 Валери Домовчийски (40), 0:3 Владимир Гаджев (75), 0:4 Антонио Аниете (77), 1:4 Емил Ангелов (85-дузпа)