Славия продължава да затъва в "А" група, записвайки шеста поредна загуба. "Белите" отстъпиха с 1:3 у дома на Черно море в първа среща от програмата на 9-ия кръг на "А" група. Живко Петков отбеляза с глава в 10-ата минута и даде преднина на "моряците", които преди седмица направиха 1:1 с ЦСКА. В 51-ата Иван Коконов удвои с далечен удар, след което Мишел Платини намали за избраниците на Иван Колев.

До края обаче "белите" не успяха да се възползват от добрите положения, открили се пред вратата на Георги Китанов, като дори получиха и трети гол, за да бъде позорът им още по-голям. В 4-ата минута на добавеното време Симеон Райков отбеляза директно от фаул, подпечатвайки трите точки на Черно море.

За "моряците" това е втора победа в новото първенство, докато Славия вече не познава вкуса на успеха в осем поредни мача. Във временното класиране "белите" остават на предпоследното 11-о място с едва 5 точки. По-малко има единствено Хасково, който в следващия кръг гостува именно на "Овча купел". Черно море събра 9 точки и е на 8-ата позиция в "А" група.

Наставникът на Славия Иван Колев пусна днес същите титуляри от мача с "Левски", загубен с 0:2 миналия кръг. Избраниците му обаче го подведоха и в по-голямата част от срещата позволяваха на варненци да диктуват играта. С гол във втори пореден двубой блесна Живко Петков, който преди месеци беше на проби в Славия, но столичани не му предложиха договор и той се озова в Черно море. Петков откри резултата днес в 10-ата минута. Снажният нападател се извиси над Касай след центриране от корнер на Георги Божилов и отбеляза с глава - 0:1.

До почивката домакините създадоха едва една реална опасност пред вратата на варненци. В 39-ата минута Платини подаде на Мичел Бургзорг пред наказателното поле, холандецът видя връхлитащия отляво Диего Фераресо, който стреля по земя, но право в Китанов и стражът сигурно улови топката.

В началото на втората част "моряците" нанесоха втория си удар. В 51-ата минута бившият играч на Славия Иван Коконов пое топката в половината на "белите", напредна и с точен изстрел в горния ъгъл не остави шанс на Емил Петров, който пази и днес, тъй като Георги Петков още лекува контузия.

В 56-ата минута столичани успяха да намалят. Резервата Костадин Дяков, който днес направи дебют с белия екип, бе изведен отдясно и центрира към Платини, който отбеляза отблизо за 1:2. Малко по-късно нападателят пропусна да изравни, пращайки топката на сантиметри от дясната греда. В 66-ата минута Китанов сгреши като улови върнатата му умишлено от Кирил Котев топка, вместо да я изрита. Съдията Георги Йорданов дава двоен удар в полза на Славия в близост до точката на дузпата и така пред домакините се откри отлична възможност за изравняване. Всички "моряци" се бяха наредили на голлинията, а Платини не се възползва от ситуацията.

В 81-ата минута Мичел Бургзорг бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и с топовен изстрел разтресе напречната греда. Всичко приключи в 94-ата минута, когато Симеон Райков изпълни отлично пряк свободен удар, топката се отби в дясната греда и за трети път попадна в мрежата на "белите", които продължиха да затъват в "А" група.

Мачът по минути - ТУК!

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Живко Петков (10), 0:2 Иван Коконов (51), 1:2 Мишел Платини (56), 1:3 Симеон Райков (90+4)