Стяуа се наложи над Олборг с 6:0 в мач от група J на Лига Европа. Лучиан Санмартян откри в 51-ата минута. Решителният миг настъпи в 57-ата минута, когато вратарят на гостите Николай Ларсен повали нападател на съперника в пеналта и получи директен червен картон. Реферът даде и дузпа за Стяуа, която реализира резервата Русеску. Клауди Кесеру реши всичко с попадението си в 61-ата минута. Таранът оформи своя хеттрик с още две попадение в 65-ата и 72-ата минута. До края остана време да се разпише още веднъж и Русеску (73). Както е известно, румънските шампиони бяха отстранени от нашия Лудогорец в плейофите на Шампионската лига.

В другата среща от групата Динамо (Киев) победи Рио Аве с 3:0 като гост. Футболистите на украинския гранд посветиха успеха на легендата на клуба Андрей Гусин, който загина след катастрофа с мотор. Андрей Ярмоленко откри в 20-ата минута, а мароканецът Юнес Белхамда покачи 5 по-късно. Артьом Кравец фиксира крайното 0:3 в 70-ата.

ГРУПА „J“
1:0 Лусиан Санмартеан (51), 2:0 Раул Русеску (59-дузпа), 3:0 Клаудиу Кешеру (61), 4:0 Клаудиу Кешеру (65), 5:0 Клаудиу Кешеру (72), 6:0 Раул Русеску (73)