Партизан и Тотнъм направиха безлично 0:0 в първи мач от група С на Лига Европа. Домакините имаха надмощие почти през цялото време, но така и не успяха да намерят път към мрежата зад гърба на вратаря Уго Лорис. Мениджърът на гостите Маурисио Почетино излезе с резервите на “ЮНА”. Той остави цели шестима играчи в Лондон, за да ги запази за следващия мач от Висшата лига с Уест Бромич Албиън в неделя. Това са Юнес Кабул, Емануел Адебайор, Насер Шадли, Муса Дембеле и Дани Роуз, а Кайл Уокър е с травма и нямаше шанс да играе.

В групата попаднаха доста млади момчета, а защитникът Федерико Фацио направи официалния си дебют за "шпорите".
Тотнъм в последните сезони участва редовно в Лига Европа, като мениджърите разчитаха предимно на резервите, които обаче помагаха за лесно преодоляване на груповата фаза.

В другия мач от групата Бешикташ изненадващо не можа да победи у дома гръцкия Астерас (Триполис) - 1:1. Гьокхан Тюре откри в 33-ата минута за турския гранд, но гостите не се предадоха и се добраха до точката. Разписа се един от шестимата аржентинци в тима - Факундо Пара, в 88-ата минута.