Оневиненият след расистки скандал в началото на седмицата български национал Александър Тонев влезе като резерва в игра за Селтик при равенството 2:2 срещу Ред Бул Залцбург на австрийска земя в първа среща между двата тима от група „D” на Лига Европа.

„Детелините” повеждаха на два пъти в резултата, след като точни за тях бяха Мубарак Вакасо в 14-ата минута след пас на Комънс и капитанът Скот Браун след час игра. „Биковете” обаче стигнаха до точката след голове на Алан в 36-ата минута след асистенция на Кампъл и на Джонатан Сориано в 78-ата минута. Тонев влезе на мястото на Комънс в 75-ата минута, но не успя да помогне на шотландския шампион да стигне до трите точки.

Другият мач от групата също бе доста резултатен, след като Динамо (Загреб) унищожи румънския Астра (Гюгево) с 5:1. Хеттрик за хърватския шампион реализира Ел Судани (17, 24, 45+1), а след почивката се разписаха още Анхело Енрикес (70) и Анте Чорич (90+2). Почетният гол за гостите, които в плейофите бяха елиминирали Олимпик (Лион), бе дело на Орелиан Читу (82).

ГРУПА „D“
 0:1 Мубарак Уакасо (14), 1:1 Алан (36), 1:2 Скот Браун (60), 2:2 Джонатан Сориано (78)

Залцбург, „Ред Бул Арена“
Съдия: Артур Диаш (Португалия)

1:0 Ел Судани (17), 2:0 Ел Судани (24), 3:0 Ел Судани (45+1), 4:0 Анхело Енрикес (70), 4:1 Орелиан Читу (82), 5:1 Анте Чорич (90+2)