Съдийската комисия към БФС определи кои ще бъдат реферите на предстоящите мачове от 9-ия кръг в "А" група. Интригуващият сблъсък между Лудогорец и Литекс е поверен на Ивайло Стоянов. Двубоят в Разград е в неделя от 20:15 часа.

БЛИЦ припомня кои са последните мачове на Лудогорец и Литекс под ръководството на Ивайло Стоянов:

* Реферът от Петрич ръководи домакинската загуба на "оранжевите" с 0:1 от ЦСКА на старта на новото първенство, когато Маркиньос се разписа в края.

* Последният мач на Лудогорец, свирен от Ивайло Стоянов, е на 30 април - победата с 1:0 над ЦСКА. Единственото попадение в средата е дело на Йерун Луму в 89-ата минута. Успехът почти гарантира спечелването на третата поредна шампионска титла на разградчани, които след този двубой поведоха на "армейците" със 7 точки, а по-късно ликуваха с трофея. Любопитното е, че в срещата Ивайло Стоянов показва червен картон на превърналия се месеци по-късно в герой за Лудогорец Козмин Моци. Румънецът получава червен картон в 85-ата минута след фаул срещу откъсващия се по дясното крило Неманя Милисавлевич. В 90-ата Стоянов гони и Апостол Попов и двата отбора завършват мача с по 10 човека.