В сряда се изиграха последните осем мача от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Георги Миланов беше цял мач на терна за ЦСКА (Москва) при загубата с 1:5 от Рома, като негов гол не беше зачетен, въпреки че топката тупна зад голлинията.

Агенция БЛИЦ ви показва репортажи от всички двубои от турнира, играни в сряда. За всяка среща ви предлагаме и любопитни факти.

ГРУПА „Е“
Байерн – Манчестър Сити 1:0
1:0 Жером Боатенг (90)
* Голът на Жером Боатенг беше под № 800 за Байерн в евротурнирите. Само Реал Мадрид (1000) и Барселона (979) имат повече попадения в Европа.
* За 14-и път в историята си Байерн стартира с победа в Шампионската лига. Само Барселона може да се похвали със същото.
* Последните 10 гола на Байерн в турнира са вкарани срещу английски отбори.
* Манчестър Сити получи гол в последната минута в последните си три мача от Шампионската лига.

Рома – ЦСКА (Москва) 5:1
1:0 Хуан Мануел Итурбе (6), 2:0 Жервиньо (10), 3:0 Майкон (20), 4:0 Жервиньо (31), 5:0 Сергей Игнашевич (50-авт.), 5:1 Ахмед Муса (82)
* Рома стана първият италиански клуб в Шампионската лига, който повежда с 4:0 след само 31 минути.
* За първи път в историята си Рома вкара пет гола в един мач.

Барселона – АПОЕЛ (Никозия) 1:0
1:0 Жерар Пике (28)
* Халфът на Барселона Шави Ернандес изигра своя мач № 142 в Шампионската лига и се изравни с Раул на първото място в класацията за най-много мачове в турнира.
* За 14-и път в историята си Барселона стартира с победа в Шампионската лига. Само Байерн може да се похвали със същото.

Аякс – ПСЖ 1:1
0:1 Единсон Кавани (14), 1:1 Ласе Шьоне (74)
* Единсон Кавани вкара 10-ия си гол в Шампионската лига (5 за Наполи и 5 за ПСЖ).
* Ласе Шьоне е участвал в четири (вкарал или асистирал) от последните шест гола на Аякс в Шампионската лига.
* Колбейн Сигторсон направи едно докосване на топката в собственото си наказателно поле, а също толкова и в противниковата палантерия.
* Всички 11 удари на Аякс към вратата на ПСЖ бяха отправени извън наказателното поле.
* От 12 години Аякс не е започвал с победа участието си в групите на Шампионската лига.

Челси – Шалке 04 1:1
1:0 Сеск Фабрегас (11), 1:1 Клаас Ян Хунтелаар (62)
* Клаас Ян Хунтелаар стана осмият холандец с 10 и повече голове в Шампионската лига.
* Челси няма загуба в осемте си мача срещу германски отбори в Шампионската лига на „Стамфорд Бридж“ (6 победи и 2 равенства).

Марибор – Спортинг (Лисабон) 1:1
0:1 Луиш Нани (80), 1:1 Лука Захович (90+2)
* Спортинг (Лисабон) постави клубен рекорд за най-много удари към противниковата врата по време на мач от Шампионската лига – 27.

Порто – БАТЕ (Борисов) 6:0
1:0 Ясин Брахими (6), 2:0 Ясин Брахими (32), 3:0 Джаксън Мартинес (37), 4:0 Ясин Брахими (57), 5:0 Адриан Лопес (61), 6:0 Венсан Абубакар (76)
* Ясин Брахими стана първият футболист в историята на Порто, вкарал хеттрик в Шампионската лига.
* Брахими е четвъртият африканец, реализирал три попадения в един мач от Шампионската лига. Другите са Дидие Дрогба, Самуел Ето'о и Якубу Айегбени.
* Порто вкарва шест гола в един мач от Шампионската лига за първи път от март 1994 г.

Атлетик (Билбао) – Шахтьор (Донецк) 0:0
* Атлетик (Билбао) има само една загуба в последните си 16 домакински мача в евротурнирите.

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!