Аякс и ПСЖ не успяха да се победят и завършиха 1:1 в Амстердам в първия си мач от група „F” на Шампионската лига.

Френският шампион поведе още в 14-ата минута след грешка в отбраната на домакините и гол на Единсон Кавани, а след това пропусна един куп положения чрез Ибрахимович и най-вече чрез Лукас Моура, чийто мерник не бе точен.

След почивката в 74-ата минута Ласе Шьоне шутира от фаул към близкия ъгъл, вратарят Сиригу не се намеси добре и извади топката от мрежата - 1:1. Малко след това домакините имаха шанс да направят пълен обрат, но от изгодна позиция Шьоне пропусна да се разпише, след като топката се удари в гредата. До края на мача Аякс имаше още шансове, но не можа да стигне до победата.

Аякс спечели само един от последните си осем мача срещу френски отбори в евротуртирите (4 равенства и 3 загуби). Последното домакинско поражение на холандския гранд в Шампионската лига беше от френски отбор (Оксер) през ноември 1996 г.

0:1 Единсон Кавани (14), 1:1 Ласе Шьоне (74)

Амстердам, „Амстердам Арена“
Съдия: Волфганг Щарк (Германия)

Аякс: 22.Силесен, 4.Мойсандер, 26.Виргевер (46 - 32.Зимлинг), 3.Фелтман , 2.Ван Райн, 5.Бойлесен, 20.Ласе Шьоне (82 - 19.Милик), 25.Сереро , 16.Леон Андерсен, 10.Клаасен , 9.Сигторсон (61 - 21.Ел Гази)

ПСЖ: 30.Сиригу, 17.Максуел, 32.Давид Луис, 23.Ван дер Вийл, 5.Маркиньос , 14.Матуиди, 8.Тиаго Мота, 24.Ферати (81 - 27.Пасторе), 7.Лукас Моура (81 - 22.Лавеци), 10.Ибрахимович, 9.Кавани