Рома размаза у дома ЦСКА (Москва) с 5:1 в среща от първия кръг на група „Е” в Шампионската лига. Българският национал Георги Миланов игра цял мач за гостите и се отличи в самия край с прекрасен шут от далечна дистанция, след който топката се удари в напречната греда и тупна някъде около голлинията и може би трябваше да бъде зачетено попадение.

„Вълците” си решиха мача още преди почивката, реализирайки четири безответни гола. Първо Хуан Мануел Итурбе се разписа в 6-ата минута, а четири по-късно подаде на Жервиньо, който вкара за 2:0. В 20-ата минута Майкон получи пас от Итурбе и с мощен изстрел от малък ъгъл преодоля Акинфеев за 3:0, а в 31-ата минута Жервиньо бе изведен от Тоти и прати топката между краката на руския страж за 4:0. В 24-ата минута Итурбе бе заменен принудително от Флоренци. Сейду Думбия пък изпусна най-чистото положение за гостите сам срещу вратаря Де Санктис.

След почивката в 50-ата минута Сергей Игнашевич си вкара автогол с глава за 5:0, а в 82-ата минута Ахмед Муса реализира почетното попадение за гостите. Малко след това дойде и ударът на Георги Миланов, след който останаха съмнения, че е имало още един гол.

Така Рома има вече 6 победи от 7 мача срещу руски отбори в евротурнирите, като единственото изключение е поражението от ЦСКА (Москва) през сезон 1991/92 на КНК.

1:0 Хуан Мануел Итурбе (6), 2:0 Жервиньо (10), 3:0 Майкон (20), 4:0 Жервиньо (31), 5:0 Сергей Игнашевич (50-авт.), 5:1 Ахмед Муса (82)

Рим, „Олимпико“
Съдия: Давид Фернандес Борбалан (Испания)

Рома: 26.Де Санктис, 13.Майкон, 23.Астори, 35.Торосидис, 44.Манолас (77 - 2.Янга-Мбива), 4.Наинголан, 15.Пянич, 20.Кейта, 7.Итурбе (26 - 24.Флоренци) (25 - 24.Флоренци), 10.Тоти, 27.Жервиньо (71 - 8.Ляич)

ЦСКА (Москва): 35.Акинфеев, 2.Марио Фернандес, 4.Игнашевич, 14.Набабкин (46 - 42.Шенников), 24.В.Березуцкий, 7.Тошич (53 - 15.Ефремов), 23.ГЕОРГИ МИЛАНОВ, 25.Еременко (66 - 8.Панченко), 66.Натхо, 18.Муса, 88.Думбия