Германският шампион Байерн излъга у дома английския първенец Манчестър Сити с 1:0 в първия им мач от група „Е” на Шампионската лига. Двата отбора попадат в една и съща група за трети път в последните четири години, като преди този мач имаха по две победи на сметката си.

През първото полувреме баварците повече владееха топката, докато „гражданите” действаха предимно с контраатаки. Пропуски за домакините направиха Томас Мюлер и Роберт Левандовски, докато Един Джеко от гостите бе най-близо до гола от гостите.

След почивката картината на терена не се промени, а най-интересната ситуация бе играта с ръка на Венсан Компани в наказателното поле на гостите, подмината от испанския съдия Алберто Ундиано Майенко.

В края баварците засилиха натиска си и усилията им дадоха резултат в последната 90-а минута, когато Жером Боатенг вкара победния гол и се превърна в герой за баварците. В добавеното време пък Серхио Агуеро от изгодна позиция пропусна да донесе точка на гостите.

Така Байерн записа втори успех над английски отбори на „Алианц Арена” в последните си шест мача – 2 равенства и 2 поражения.
 1:0 Жером Боатенг (90)

Мюнхен
, „Алианц Арена“
Съдия: Алберто Ундиано Майенко (Испания)

Байерн: 1.Нойер, 21.Филип Лам, 13.Рафиня (84 - 14.Писаро), 17.Жером Боатенг, 5.Бенатиа (85 - 4.Данте), 27.Алаба, 3.Шаби Алонсо, 19.Гьотце, 18.Хуан Бернат, 25.Мюлер (76 - 10.Робен), 9.Левандовски

Манчестър Сити: 1.Джо Харт, 3.Саня, 4.Компани , 26.Демикелис , 22.Клиши , 8.Насри (58 - 7.Милнър), 21.Давид Силва, 42.Яя Туре, 15.Хесус Навас (88 - 11.Коларов), 25.Фернандиньо, 10.Джеко