Домакинът на световното първенство по волейбол Полша започна с победа участието си в третата фаза на шампионата, след като в мач от Група „Е“ обърна Бразилия за успеха с 3:2 (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15).

Срещата протече през обрати в резултата. „Дружина полска“ спечели първия гейм, но след това „селесао“ спечели две поредни части и поведе в резултата. Полша обаче изравни след четвъртия гейм, а след това взе и тайбрека.

Мариуш Влазли беше неудържим в състава на поляците и завърши мача с 31 точки. Карол Клос и Матеук Мика добавиха по 13 точки за успеха на домакините.

Луис Фелипе се отличи със 17 точки за Бразилия. Леандро Невес и Рикардо Лукарели добавиха по 16 точки, а Лукас Сааткамп завърши с 15.