Зенит победи Бенфика в мач от Група „С“ на Шампионската лига, който ще се започни с първия гол и първия червен картон в новия сезон на груповата фаза на турнира.

Хълк откри резултата в 5-ата минута, когато получи пас от Шатов и прехвърли вратаря Артур. В 18-ата минута стражът на „орлите“ получи червен картон, след като фаулира Дани извън наказателното поле.

В 22-ата минута Аксел Витсел вкара втори гол за гостите. Белгийският национал се разписа във вратата на бившия си тим след центриране на Дани от корнер.

Така Зенит записа 11-ата си поредна победа за сезона, а от друга страна сложи край на серията на Бенфика от 51 поредни мача без домакинска загуба в Европа.

0:1 Хълк (5), 0:2 Аксел Витсел (22)

Бенфика: 1.Артур, 4.Луизао, 14.Макси Перейра, 19.Елисеу, 33.Жардел, 7.Андреас Самарис (74-34-Андре Алмейда), 10.Николас Гайтан, 18.Едуардо Салвио, 35.Енцо Перес, 11.Лима (74-9.Дерлей), 30.Талиска (13-Пауло Лопеш)

Зенит: 1.Юри Лодигин, 4.Доменико Кришито, 6.Николас Ломбертс, 19.Игор Смолников (46-2.Александър Анюков), 24.Есекил Гарай, 17.Олег Шатов, 21.Хави Гарсия, 28.Аксел Витсел, 35.Дани, 7.Хълк (85-10.Андрей Аршавин), 23.Соломон Рондон (76-8.Павел Могилевец)