Финалистът от миналия сезон на Шампионската лига Атлетико (Мадрид) загуби при гостуването си на Олимпиакос с 0:2 в мач от Група „А“ на настоящото издание на турнира.

Артур Масуаку даде аванс на гръцкия шампион в 13-ата минута, а в 31-ата минута испанският първенец отново беше поставен на колене. Този път във вратата на Ян Облак се разписа Ибрахим Афелай.

Седем минути преди почивката Марио Манджукич върна едно попадение за Атлетико (Мадрид). В 73-ата минута Костас Митроглу прекъсна головата си суша, продължила 10 месеца, и възстанови аванса от два гола на домакините.

Резервата Антоан Гризман се разписа четири минути преди края, но това не успя да попречи на играчите на Мичел да запишат впечатляваща победа в Шампионската лига.

1:0 Артур Масуаку (13), 2:0 Ибрахим Афелай (31), 2:1 Марио Манджукич (38), 3:1 Костас Митроглу (73), 3:2 Антоан Гризман (86)

Олимпиакос: 16.Роберто, 2.Янис Маниатис, 3.Алберто Ботиа, 14.Омар Елабделауи, 22.Ерик Абидал, 26.Артур Масуаку, 5.Лука Миливоевич, 6.Ибрахим Афелай (69-8.Делвин Н'Динга), 10.Алехандро Домингес (57-19.Давид Фустер), 11.Пайтим Касами (84-20.Костас Янулис), 7.Костас Митроглу

Атлетико (Мадрид): 13.Ян Облак, 2.Диего Годин, 15.Кристиан Ансалди, 20.Хуанфран, 23.Миранда, 4.Марио Суарес (75-17.Саул Нигес), 6.Коке, 8.Раул Гарсия (66-22.Алесио Черчи), 10.Арда Туран, 14.Габи (56-7.Антоан Гризман), 9.Марио Манджукич