Борусия (Дортмунд) започна с победа участието си в Група „D“ на Шампионската лига. „Жълто-черните“ заслужено се наложиха с 2:0 над Арсенал. Германският тим реши срещата с попадение точно преди почивката и второ веднага след нея.

Чиро Имобиле откри резултата в 45-ата минута, когато преодоля Лоран Кошчелни и прати топката в далечния ъгъл на вратаря Войчех Счесни. Три минути след почивката тимът на Юрген Клоп удвои аванса си. Пиер-Емерик Обамеянг финализира контраатака на домакините.

Дани Уелбек пропусна най-чистото положение за Арсенал в мача, а Обамеянг можеше да вкара за втори път, но ударът му се отби в напречната греда.

1:0 Чиро Имобиле (45), 2:0 Пиер-Емерик Обамеянг (48)

Борусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 4.Невен Суботич, 25.Сократис Папастатопулос, 29.Марсел Шмелцер (79-14.Милош Йоич), 37.Ерик Дурм, 5.Себастиан Кел (46-28.Матиас Гинтер), 6.Свен Бендер, 19.Кевин Гроскройц, 9.Чиро Имобиле (86-20.Адриан Рамос), 10.Хенрик Мхитарян, 17.Пиер-Емерик Обамеянг

Арсенал: 1.Войчех Счесни, 3.Киърън Гибс, 4.Пер Мертезакер, 6.Лоран Кошчелни, 39.Ектор Белерин, 8.Микел Артета (77-9.Лукас Подолски), 10.Джак Уилшир, 11.Месут Йозил (62-15.Алекс Окслейд-Чембърлейн), 16.Арън Рамзи (62-19.Санто Касорла), 17.Алексис Санчес, 29.Дани Уелбек