Локомотив (София) спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в последния мач от 8-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра при ужасни условия в столичния квартал "Свобода", като футбол липсваше заради пороя, който се изля малко след започването на срещата. Въпреки лошите метеорологични условия съдията Станислав Ставров остави играчите да се мъчат в локвите.

Теренът на стадион "Локомотив" беше бързо наводнен, но домакините все пак успяха да се възползват в началото, докато още само беше мрак и гърмеше над столицата. В 13-ата минута Владислав Романов откри резултата, а в 80-ата Ламжед Шехуди добави още едно попадение, за да подпечата победата на Локомотив (София), която е четвърта от началото на първенството. След успеха днес "железничарите" събраха 14 точки и изместиха "Левски" от шестото място, отпращайки "сините" от първата шестица. Локо (Пд) пък остава десети с 6 точки. По-малко имат единствено Славия (5) и Хасково (4).

Заради тежките условия за игра началото на второто полувреме се забави с 12 минути, тъй като домакините имаха доста работа по терена. Наложи се дори деца от школата на Локо (Сф) да хващат метли и гребла, за да изтласкват водата.

Избраниците на Димитър Васев започнаха по-активно срещата. В 5-ата минута удар на Даниел Генов беше отразен от Йордан Господинов. В 9-ата Дани Кики отправи опасен изстрел към вратата на столичани, но топката профуча край вратата. В следващите минути над стадиона започна да се изсипва силен дъжд, който затрудни нормалното провеждане на срещата. Домакините се възползваха от ситуацията, докато още не се бяха образували локвите и в 13-ата минута успяха да поведат в резултата. Елтон центрира отдясно, Иво Иванов засече с глава, на мокрия терен Йордан Господинов не можа да хване топката, която попадна право на крака на Владислав Романов и той отблизо направи точна добавка за 1:0.

Секунди по-късно Марко Ранджелович пропусна да отбележи с глава. В следващите минути бурята продължи, а теренът се наводни и футболистите трудно можеха да се движат с топка в крака, камо ли да правят точни пасове. В 32-ата минута Янко Сандански все пак можеше да изравни с далечен изстрел, но рикошет прати топката в корнер.

Секунди след започването на второто полувреме Даниел Генов отправи опасен удар, но не успя да намери целта. В 56-ата минута Том стреля от 30-ина метра и затрудни максимално Господинов, но този път опитният страж на "смърфовете" се справи. В 80-ата обаче му се наложи да вади топката от мрежата си за втори път. Ламжед Шехуди удвои преднината на домакините и подпечата победата. Избраниците на Димитър Васев направиха контраатака, при която Венелин Филипов сбърка като последен в защитата, позволи на Даниел Генов да поеме топката, нападателят на "железничарите" обаче я загуби, след което Шехуди я овладя, напредна и стреля силно с левия крак пред погледа на опитващия да му попречи Богомил Дяков. Топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата на  Господинов за радост на феновете на Локо (Сф) - 2:0.