Роман Прохазка и Антонио Аниете донесоха успеха на "Левски" с 2:0 над Славия пред празните трибуни на стадион "Георги Аспарухов". Двата тима спукаха от ритане топката и не показаха наченки на качествен футбол, но все пак домакините стигнаха до успех. Влезлият като резерва халф се разписа 5 минути преди края на срещата и успокои "сините", а в добавеното време Антонио Аниете с красив прехвърлящ удар оформи крайното 2:0 в 127-ото издание на най-старото столично дерби.

Георги Иванов върна старата схема на "Левски" с един нападател и крила. Новото попълнение Наджиб Амари застана на десния фланг, а от ляво бе Луис Педро. Валери Домовчийски бе на върха на атаката, а зад него действаше Бедоя. Иван Колев пък дебютира начело на Славия с 4-1-4-1, като на върха на атаката бе Мишел Платини.

През първото полувреме двата тима показаха много слаб и безидеен футбол, а първия добър удар бе на Манзоро към вратата на Пламен Илиев. Излекувалият контузия страж обаче се справи добре и изби топката. Амари се отличи с хубав далечен удар, но Емил Петров също показа класа.

Най-доброто положение през първата част бе за "Левски". Амари бе изведен диагонално сам срещу вратаря на Салвия Емил Петров, стреля по земя, но стражът изби с крак.

В края на полувремето Таско Тасков малко странно отсъди фаул в атака на Валери Домовчийски, който бе изведен сам срещу Петров. Нападателят влезе в единоборство с най-добрия на терена до този момент Касаи, двамата паднаха на земята, а нарушението бе в полза на "белите".

Играчите на Гонзо започнаха по-добре втората част и принудиха на два пъти Емил Петров да се намесва решително. Първо стражът се намеси блестящо при удар на Сърмов, а малко по-късно отново бе непробиваем за Наджиб Амари.

Постепенно темпото на игра спадна, "Левски" нямаше идея как да стигне до вратата на Славия, а "белите се бранеха отлично. Тимът на Иван Колев организира няколко контраатаки, но те не доведоха до гол.

В заключителните минути на срещата темпото на игра падна още повече, а играчите на двата тима по никакъв начин не показаха, че искат да стигнат до победа. "Сините" обаче успяха да стигнат до попадение в 85-ата минута. Луис Педро бе изпуснат от защитата на Славия на лявото крило, центрира добре към Прохазка, който от въздуха от няколко метра вкара топката в мрежата за 1:0.

В последната минута при едно центриране от корнер Белаид хвана за главата Василев, но Таско Тасков странно отсъди фаул в атака.

"Левски" оформи крайния резултат в последните секунди на даденото от рефера продължение. Аниете бе изведен сам срещу Петров, копна технично топката, тя прехвърли вратаря на "белите" и падна в мрежата за крайното 2:0.

"Левски" - Славия 2:0

1:0 Роман Прохазка (85), 2:0 Антонио Аниете (90)

Срещата по минути - ТУК!

7.jpg "Левски": 23.Пламен Илиев, 14.Веселин Минев, 5.Борислав Стойчев, 3.Аймен Белаид, 71.Пламен Крумовjalt.jpg, 10.Мигел Бедоя (smqna.jpg80-7.Роман Прохазка), 45.Владимир Гаджев, 8.Георги Сърмов, 13.Наджиб Амари (smqna.jpg65-20.Антонио Аниете) , 11.Луис Педро, 17.Валери Домовчийски
Резерви: 1.Кристиян Наумовски, 4.Мики Орачев, 35.Пламен Димов, 7.Роман Прохазка, 77.Стефан Велев, 21.Радослав Цонев, 20.Антонио Аниете
Треньор: Георги Иванов

Славия: 12.Емил Петров, 4.Кире Ристевски (smqna.jpg81-3.Димитър Пирговjalt.jpg), 26.Димитър Везалов, 71.Диего Фераресо, 25.Цветомир Панов, 6.Касаи Кристиан, 11.Мичел Бургзоргjalt.jpg, 10.Фернандо да Силва (smqna.jpg67-91.Крум Стоянов), 7.Джереми Манзоро (smqna.jpg74-35.Иван Вълчанов), 20.Мишел Платини, 99.Радослав Василев
Резерви: 91.Крум Стоянов, 3.Димитър Пиргов, 22.Владимир Семерджиев, 35.Иван Вълчанов, 24.Китан Василев, 32.Диян Вълков, 9.Вилиан Бижев
Треньор: Иван Колев