Монтана победи с лекота Спартак (Варна) с 3:0 в мач от 6-ия кръг на "Б" група. Домакините продължават да са еднолични лидери в класирането. Двубоят се игра пред малко повече от 1000 зрители на стадион „Огоста”.

Отличен дебют в професионалния футбол направи младият съдия Петър Григоров. Куриозен момент пък развесели трибуните в 54-ата минута, когато в опита си да догони една топка Здравко Лазаров се сблъска със страничния рефер Юлиян Тодоров, който падна по гръб на новата лекоатлетическа писта.

Домакините превъзхождаха през цялата среща, а за 90 минути гостите от морската ни столица имаха само един удар към вратата на Христо Иванов. Секунди преди почивката Владимир Мичев центрира отляво и топката срещна ръката на Роналд Донев от гостите в наказателното поле. Григоров посочи "бялата точка" - дузпа! Ветранът Лазаров хладнокръвно вкара дузпата за 1:0. Секунди преди почивката отново Електричката можеше да покачи, но топката срещна напречната греда.

Асен Георгиев в 52-ата минута се разписа с глава за 2:0, а в 83-ата минута Раиф Мурадов центрира отляво, Сергей Георгиев свали елегантно на Лазаров, който с техничен удар покрай вратаря изпрати топката в мрежата за 3:0.

Монтана - Спартак (Варна) 3:0
Монтана: Христо Иванов-кап., Георги Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев, Раиф Мурадов, Валери Георгиев, Йордан Тодоров, Владимир Мичев (81-Янко Ангелов), Иван Минчев (71-Мирослав Антонов), Здравко Лазаров, Ерик Почански (67-Сергей Георгиев). Треньор: Ферарио Спасов

Спартак: Ивайло Крушарски, Георги Щерев (46-Петър Петров), Николай Чипев, Пламен Иванов (22-Евтим Димитров), Никола Радулович, Тодор Вълканов, Славомир Събков, Радомир Тодоров-кап., Роналд Донев, Ивайло Русев (68-Даниел Хараламбов), Станимир Димитров.
Треньор: Златко Янков
Главен съдия: Петър Григоров
Помощници: Юлиан Тодоров, Мартин Никифоров