България записа четвърта поредна загуба на Световното първенство по волейбол в Полша, след като загуби и от Куба с 0-3 (23:25, 18:25 и 28:30. Тимът ни започна негативната серия от четири поредни загуби с 2:3 от Русия в първата групова фаза, след което последва 0:3 от Бразилия и 1:3 от Германия. Към това трябва да се прибави загубата и от Канада 2:3, с което позитивите за играта ни се изчерпват с успехите над Мексико, Китай и Египет.

Отборът ни и срещу Куба не изглеждаше способен да покаже очакваната игра, а куп грешки и хаос на моменти определят представянето на възпитаниците на Пламен Константинов. Треньорът ни опита ротации и често променяше състезателите на игралното поле, но от това играта ни не стана по-добра. Силните моменти в представянето ни в мача с Куба бяха в началото на първия и третия гейм, но слаба психика и грешки ни лишиха от успех гори в една от частите, след като пропиляхме четири геймбола в третата част.

Без звездите Соколов и Алексиев, България започна добре първия гейм и поддършаше разлика от няколко точки до 8:5 с блокада на Пенчев, при което дойде първото техническо прекъсване. Куба поизравни играта, но българите показаха агресия в играта си, невиждана в последните срещи и поведоха с 12:10, когато кубинският треньор поиска прекъсване. Играта продължи да бъде равностойна, но Куба взе превес и втората техническа пауза дойде при техен аванс - 16:15. Съперникът поведе с 20:17, когато Константинов взе прекъсване, за да коригира представянето на пообъркания ни състав. Намесата му даде резултат нашите понамалиха аванса на съперника до 21:20, за да последва прекъсване за Родолфо Санчес. При 23:23 интригата се върна, но лош сервис на Жеков и успешна атака на Куба ни струваха загуба в гейма (23:25).
Вторият гейм започна лошо за България и 5:1 за Куба, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за съперника. Пламен Константинов започна да прави смени, след като резултатът стигна 10:5, но появата на Градинаров, Алексиев, Димитров и Соколов не помогна. Разликата се запази до второто техническо прекъсване - 16:9, а при 18:10 и Константинов поиска таймаут. Липсата на концентрация в отбора ни и множество грешки позволиха на кубинците да поведат с 20:12. Последваха три последователни точки за България в прекъсване за Куба при 20:15. Съперникът приключи гейма при 25:18, а втората част ще се запомни с многото и най-разнообразни грешки в играта ни, които допълнително изнервиха волейболистите ни.

Играта в началото на третия гейм изглеждаше равностойна, но грешките в тима ни продължиха да изобилстват. Техническото прекъсване дойде при 8:6 за съперника, но България поведе за 10:9. Блокадата ни заработи за 13:11, което принуди треньора на Куба да поиска таймаут. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 в наша полза. Поредно объркване в играта ни доведе до 21:21. България поведе за 23:21, но лоша блокада доведе нещата до 23:23 и последен опит за промяна от страна на Пламен Константинов, който поиска прекъсване. България повеждаше на четири пъти, но не успяваше да стегне до две точки аванс, за да приключи гейма. При 28:28 Куба поведе, а удар на Соколов в аут подпечата успеха им.

Цветан Соколов бе най-резултатен за тима ни с 11 точки, а Тодор Алексиев го последва с 9. Светослав Гоцев направи 3 успешни блока от 16 опита, а единствен Тодор Скримов постигна директна точка от сервис.