Берое разгроми Марек с 4:0 в мач от 8-ия кръг на "А" група. Старозагорци имаха тотално надмощие над новака и можехпа да запишат и още по-голяма победа.

С успеха тимът на Петър Хубчев вече има 15 точки и се изравни на второто място във временното класиране с шампиона Лудогорец. Марек пък остава със 7 точки. В герой на вечерта се превърна националът Венцислав Христов, който записа хеттрик. През седмицата нападателят донесе и победата на националния отбор в Баку с 2:1 в европейската квалификация. Голеадата под Аязмото започна още в 8-ата минута, когато Салим Керкар напредна от ляво, пусна към Жуниор Мапуку, който върна на Игор Джоман, той от своя страна продължи за Костадинов. Последва центиране от фланга на Веселин Пенев в наказателното поле, където Венцислав Христов с глава откри за 1:0. В 21-ата минута Христов уцели гредата от пряк свободен удар близо до тъчлинията.

В 33-ата минута Самир Аясс засече центриране на Салим Керкар с глава за 2:0. Секунди след почивката Веселин Пенев центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Венцислав Христов, който триково прехвърли вратаря Михайлов с глава за 3:0. В 79-ата минута бърза атака по левия фланг завърши с пас към Венцислав Христов, който от непосредствена близост на опразнена врата оформи своя хеттрик – 4:0.