ЦСКА отново не успя да победи Черно море във Варна, този път в мач от 8 кръг на "А" група. Жоан Фелипе изведе "червените" напред в резултата с красив далечен изстрел в 32-ата минута. В 85-ата минута влезлият като резерва Живко Петков изравни за 1:1 след груба грешка на вратаря на ЦСКА Якуб Дивиш, който излезе извън наказателното поле, за да пресече пас, но не успя и Петков търкулна топката във вратата. Негативната серия на ЦСКА на "Тича" продължава вече повече от 6 години. За последно "армейците" спечелиха във Варна през април 2008 година с 2:0 след два гола на Неи. От тогава вече в 8 мача - три загуби и вече пет равенства столичани не успяват да спечелят край морето.

През първото полувреме ЦСКА започна по-добре, опитваше да задържа топката в средата на терена, докато домакините разчитаха на дълги подавания и хаотични атаки. Още в 3-ата минута съдиите дадоха спорна засада на Жоан Фелипе от ЦСКА, който оставаше сам срещу вратаря отляво в наказателното поле. След по-добрите първи минути за "червените" - Черно море, заигра по-добре. В 21-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като топката удари по ръката Тончи Кукоч в наказателното поле. Главният съдия Никола Попов остана безмълвен въпреки че ясно се видя, че топката попада в ръката на хърватския бранител. В следващата минута Стенио елиминира Дивиш, стреля от малък ъгъл, но Маркиньос изби преди голлинията. След това и Симеон Райков опита удар, но Дивиш този път изби. В 32-ата минута ЦСКА поведе с 1:0 след красив гол на Жоан Фелипе. Бразилецът изпрати тупалка извън наказателното поле, която бе невъзможна за вратаря Георги Китанов.

През второто полувреме темпото на игра значително спадна. ЦСКА игра с повече мисъл да не допусне попадение, а Черно море опитваше натиск, но без резултат. Стойчо Младенов пусна Луис Соарес-Платини на мястото на Милисавлевич, а след това рожденикът днес Еденилсон Бергонси на мястото на голмайстора Жоан Фелипе. Никола Спасов опита да увеличи нападателната мощ, сменяйки Манолов с Живко Петков. В 69-ата минута Буш се отчете с хубав удар от движение, който обаче не затрудни Китанов. В следващите минути двубоят съвсем избледня, топката се движеше бързо между двете наказателни полета без никаква идея. В 85-ата минута Черно море изравни след гол на влезлия като резерва Живко Петков. След дълъг пас вратарят на ЦСКА Якуб Дивиш излезе, за да го пресече, но не успя и играчът на домакините с удар по земя прати топката във вратата.

Черно море: 4-2-3-1
През първото полувреме по-слабата зона на Черно море бе отдясно в атака, където Иван Коконов остана изолиран. Домакините атакуваха по-често през Райков отляво. Георги Божилов също не успя да помогне на Мирослав Манолов в предни прозиции. Смяната на Никола Спасов - Живко Петков за Мирослав Манолов даде резултат и Петков изравни.

ЦСКА: 4-2-3-1
Венцислав Василев смени Апостол Попов отдясно на защитата. Тончи Кукоч често отсъстваше от зоната си, а именно от там атакуваше Симеон Райков. Стивън Сънди игра с Маркиньос в центъра, като Сънди бе изключително работоспособен и отне доста топки от противника. Тони Силва бе по-слабото крило от двамата с Милисавлевич. Жоан Фелипе и Буш продължават да си взаимодействат добре и организират не лоши атаки. През второто полувреме влезе Еденилсон на мястото на Жоан Фелипе. Еденилсон заигра със Стивън Сънди, а по-напред излезе Маркиньос.