Националният отбор на България по волейбол загуби шансовете за класиране в следващата фаза на световното първенство в Полша. Нашите играха безобразно слабо и паднаха с 1:3 гейма от Германия (16:25, 15:25, 25:23, 17:25). Остават ни два мача – срещу Куба и Финландия, но само за престиж и разпределение на местата извън първите шест. Немците буквално ни разказаха играта, като в нито един момент от двубоя нямаше никаква интрига с изключение на края на третия гейм, който спечелихме с малко късмет. Нашите за кой ли път не затрудниха със сервис, а блокадата на практика липсваше. Отново се показа, че нямаме лидер в състава, какъвто бе Матей Казийски. Капитанът Тодор Алексиев игра на обичайното си средно ниво, Цветан Соколов също не успя да помогне с кой знае какво. Скримов и Милушев показаха проблясък на моменти, както и Андрей Жеков, но нищо повече.

ПЪРВИ ГЕЙМ
В началото на гейма Германия за първи път поведе с повече от една точка при 7:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за Бундестима. След това резултатът мина през 9:7 и 11:8. В началото така и не успявахме да затрудним немците от сервис. Пламен Константинов взе първи таймаут при 13:8. Разликата набъбна сериозно след супер сервиси на Грозер и стана 15:8. Първият път Грозер заби ас, а след това Алексиев не игра добре. Второто техническо прекъсване дойде след нов ас на Грозер и 16:8. Върнахме две точки при 16:10. Германия поведе с 19:12, а Алексиев върна една точка за 19:13. Продължихме колебливо, Пенчев бе хванат на блокада за 22:14. Германия затвори гейма при 25:16.

17.jpgВТОРИ ГЕЙМ

Във втория гейм успяхме да направим първа успешна блокада за 5:4. Алексиев не успя срещу блокадата и Германия поведе със 7:5. Жеков заби ас за 7:7. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Бундестима, които след това поведоха и с 10:7. Разликата отново набъбна в полза на Германия при 14:9 и 15:9. Второто техническо прекъсване дойде в полза на противника при 16:10. Разликата се запази шест точки при 19:13, а Гюнтьор прокара топката под ръцете на Теодор Тодоров за 20:13. Скримов върна една точка за 14:20. Пламен Константинов взе таймаут при 23:15. Грозер заби ас за 25:15, с което Германия поведе с 2:0 гейма.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Двата тима започнаха точка за точка до 6:6, а първото техническо прекъсване дойде в полза на Германия при 8:6. Милушев изравни за 8:8. Германия обаче отново взе нещата в свои ръце и поведе първо с две точки за 12:10. Светослав Гоцев намали на 11:12. Милушев бе спрян на блокада за 14:12 в полза на Бундестима. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Германия след атака на Денис Калиберда. Андрей Жеков сгреши, като навлезе в противниковото поле за 17:15 за Германия. Тодор Скримов изравни за 17:17 след прекрасен сервис. При 19:18 нашите за пореден път изглежадаха как Грозер вкарва директно от сервис за 20:18. Пенчев изравни при 21:21 след ас, но Германия веднага поведе с 22:21. Теодор Тодоров изравни за 22:22, след като при тази точка имахме късмет и с видеоповторението. Поведохме с 24:23 след добра блокада срещу Грозер, а при следващата атака Скримов направи 25:23, с което спечелихме гейма.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ
В началото на гейма Германия поведе с 5:2, Пенчев намали на 3:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за Бундестима, след като Теодор Тодоров бе хванат на блокада. Резултатът мина през 11:6, а след видеоповторение стана и 12:6. Скримов сгреши от сервис и Германия поведе с 13:7. Пенчев намали на 8:13, а Шварц би в аут за 9:13. След бъркана топка на германец резултатът стана 11:14. Жеков обаче сбърка от сервис за 15:11. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:12. След прекъсването Скримов атакува, но топката излезе в аут за 17:12. Германия поведе с 18:13 след сервис в мрежата на Градинаров. Скримов реализира точка за 15:20, но след това изпълни сервис в аут за 21:15. Германия стигна до осем мачбола при 24:16. Германия затвори гейма при 25:17.

Германия - България 3:1 гейма (25:16, 25:15, 23:25, 25:17)