Франция направи сензацията на световното първенство по баскетбол и победи Испания с 65:52. Домакините на турнира бяха сред двата основни фаворита за участие на финала, заедно със САЩ, но сега отпаднаха още на четвъртфиналите. Европейският шампион Франция на полуфинала ще играе срещу Сърбия.

Испанците показаха отчайваща успеваемост при стрелбата за три точки, като за целия мач вкараха само две тройки от 22 опита. През първото полувреме те имаха една точна стрелба от арката от 11 стрелби, а това се повтори и през второто полувреме. От друга страна французите спечелиха 50 борби в подкошието.

"Петлите" доминираха през по-голяма част от мача, а всичко се реши в последните 10 минути. Домакините поведоха с 43:42, но допуснаха обрат. Противникът дръпна с 6 точки и запази аванса си до края.

Борис Диау вкара 15 точки и овладя 5 борби, а Тома Йортел добави 13 точки. Руди Гобер завърши мача с 13 борби и 5 точки. За Испания Пау Гасол записа 17 точки и 8 борби, а Хуан Карлос Наваро се отчете с 10.