Хърватия победи логично Малта с 2:0 в мач от нашата квалификационна група за Евро 2016. Победата на “шахматистите” обаче не дойде никак лесно. Бетонът, забъркан пред вратата на гостите издържа чак до началото на второто полувреме. От 35-ата минута малтийците играха и с човек по-малко, след като с директен червен картон беше изгонен защитникът Борг.

С числено предимство за момчетата на селекционера Нико Ковач вече стана доста по-лесно да стигат до голови положения. От това секунди след почивката се възползва Лука Модрич и простреля стража Хог за 1:0. В 81-ата минута резервата Андрей Крамарич (Риека) реши всичко с втори гол за домакините само 14 минути, след като се появи на терена.

Хърватия – Малта 2:0
1:0 Лука Модрич (46), 2:0 Андрей Крамарич (81)