Главният съдия на мача от редовния сезон на КХЛ между Автомобилист и Слован (Братислава) е със счупен нос, обявиха от клуба от Екатеринбург на официалния си профил в „Туитър“.

Реферът Сергей Кулаков пострада в 17-ата минута на втория период, когато шайбата попадна в лицето му. Той напусна ледената площадка с помощта на другите съдии и на лекарския екип на Автомобилист.

В понеделник Слован (Братислава) спечели мача с 3:1. Това беше трета поредна победа за словашкия тим от началото на сезона. Томаш Нетик даде аванс на Слован в петата минута на втората част, но малко преди края на същата третина Антон Лазарев изравни. Тимът от Братислава стигна до успеха в последния период с попадения на Милан Бартович и Томаш Сурови.