Франция победи Хърватия с 69:64 и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол в Испания.
Европейският първенец се справи след колеблив старт на срещата и след силна игра в трета четвърт си осигуриха победата.

Хърватите поведоха с 13:5, след като не позволиха на съперника да отбележи кош почти пет минути. Във втората четвърт Франция навакса пасива от 8 точки и се оттегли на почивка с аванс от 23:22. Инфарктен беше финалът на срещата. 16 секунди преди края Тома Юрте до голяма степен реши всичко с два точни наказателни удара. След това Крунослав Симон пропусна нов опит от тройката 12 секунди преди сирената, а в последвалата атака Никола Батюм добави още една точка за Франция от наказателната линия за крайното 69:64.

Батюм беше най-резултатен за победителите с 14 точки, Еван Фурние добави 13, а Микаел Желабал се отличи с 11 точки и 6 борби. Богданович беше най-добър в мача с 27 точки и 6 борби, а Анте Томич завърши със 17 точки и 6 борби.