Шампионът на КХЛ Металург (Магнитогорск) записа първата си загуба за новия сезон. „Магнитка“ отстъпи с 2:3 на Слован (Братислав) като домакин.

Домакините започнаха уверено и поведоха в резултата с гол на Ян Коварж в четвъртата минута, но пет минути след това Вацлав Недорост изравни. Милан Бартович даде аванс на гостите преди края на първата част.

Евгений Григоренко изравни за Металург през втората третина. В средата на третия период Ладислав Над донесе победата на гостите.

Един от претендентите за титлата СКА (Санкт Петербург) победи новака в лигата Сочи с 3:2, въпреки че още във втората минута на мача се оказа догонващ в резултата след гол на Андрей Первишин.

Антон Белов и Артьомий Панарин обърнаха резултата в средата на втората част. Иля Крикунов изравни за Сочи в началото на третата третина, но Белов вкара втория си гол в мача осем минути преди края и донесе победата за тима на Вячеслав Биков.