Българският национален отбор по волейбол се измъчи срещу слабака Египет на световното първенство в Полша. В среща от Група „С“ на турнира българите трудно победиха аутсайдера Египет с 3:2 (25:22, 26:24, 23:25, 20:25, 15:11), след като поведоха с 2:0 в мача, но допуснаха изравняване. Така позволихме на африканците да спечелят първата си точка на шампионата.

ПЪРВИ ГЕЙМ
Срещата не започна добре за българските национали и Египет се оттегли с аванс от 8:5 на първото техническо прекъсване. След това играчите на Пламен Константинов успяха да изравнят резултата и при второто прекъсване вече водеха с 16:14. Египтяните имаха проблеми с посрещането и българите успяха да се възползват от това и спечелиха първата част с 25:22.

ВТОРИ ГЕЙМ
Египтяните поведоха и в началото на тази част, но след серия от три поредни точки „лъвовете“ изравниха резултата, а след това се оттеглихме на първото техническо прекъсване с 8:6. Египтяните направиха три поредни точки и поведоха с 9:8, но и играчите на Пламен Константинов отговориха с четири последователни точки в наша полза. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за България. Последваха четири поредни точки за Египет и Константинов поиска таймаут. Прекъсването даде резултат, българите изравниха резултата и след това спечелиха гейма с 26:24.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Тази част започна силно за българите, които постигнаха четири безответни точки, което принуди съперника да вземе таймаут. Това обаче нямаше необходимия ефект и българските национали се оттеглиха на първото техническо прекъсване с аванс от 8:5. След това Египет успя да изравни резултата, а при второто техническо прекъсване дори водеше с 16:15. Българите успяха да изравнят резултата за 22:22 и египетският селекционер поиска таймаут. Атака на Мирослав Градинаров беше хваната на блокада и Пламен Константинов поиска прекъсване. Нова грешка на Градинаров даде два геймбола на съперника. Сервис в аут на Гоцев позволи на Египет да спечели третата част.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ
Българите започнаха добре и поведоха с две точки, но съперникът успя да изравни и дори се оттегли с аванс от две точки (8:6) на първото техническо прекъсване. Грешките на българския отбор доведоха до още по-убедителен аванс на египтяните, които на второто прекъсване водеха с 16:11. Силна серия на „лъвовете“ намали изоставането им до 16:18 и от Египет поискаха таймаут. Този ход даде резултат. Африканците поведоха отново с четири точки и спечелиха тази част с 25:20.

ПЕТИ ГЕЙМ
Тайбрекът започна по-добре за Египет, който лесно поведе с 6:3. Българите обаче успяха да изравнят резултата за 6:6, а техническото прекъсване дойде при 8:7 за тима на Пламен Константинов. След това нашите увеличиха аванса и спечелиха мача след ас на Тодор Скримов.

България – Египет 3:2 (25:22, 26:24, 23:25, 20:25, 15:11)

България: Анрей Жеков - 6 т., Светослав Гоцев - 7 т., Данаил Милушев - 20 т., Мирослав Градинаров - 8 т., Теодор Тодоров - 10 т., Тодор Алексиев - 25 т., Теодор Салпаров – либеро (Тодор Скримов - 1 т., Добромир Димитров, Николай Пенчев - 2 т., Цветан Соколов)

Египет: Салех Юсеф - 15 т., Ахмед Абделхай -- 20 т., Мамдух Абделрехим - 3 т., Мохамед Такил - 16 т., Хосам Абдала - 2 т., Абд Елхалим Мохамед Абу - 12 т., Мохамед Моавад – либеро (Ахмед ел Сайед, Ахмед Елкотб - 2 т., Рашад Атиа - 1 т., Ислам Абделкадер, Мохамед Бадави)