Тимът на Русия победи Мексико с 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:17) в третия си мач в Група С на Световното първенство по волейбол в Гданск.

Успехът на Сборная обаче не дойде никак лесно. Северноамериканците оказаха яростна съпротива на очевидно превъзхождащия ги по класа противник. Мексиканците даже спечелиха първия гейм с 25:21, но допуснаха обрат.

Момчетата на Андрей Воронков положиха доста усилия, докато пречупят съпротивата на съперника. Почти всяка атака на Мексико беше успешна и дори влизането на мегазвездата Дмитрий Мусерский като диагонал на помогна. Противно на очакваното дори втората част започна по-добре за мексиканците и те бяха държаха резултата под контрол до 12:12. Все пак класата и по-големият опит на Сборная оказаха значение и олимпийските шампиони започнаха по-често да печелят разиграванията, за да триумфират и с крайната победа.

Както е известно, в тази група е и България. "Лъвовете" по-рано днес победиха Китай с 3:0 (25:23, 25:23, 25:19).