Воденият от българския специалист Ивайло Петев тим на АЕЛ (Лимасол) се издъни у дома срещу Ахнас, с който завършиха 2:2 в среща от втория кръг на кипърското първенство.

Отборът на Петев водеше в резултата до 89-ата минута, но изпусна победата, след като Тал отбеляза изравнителния гол за гостите и оформи крайния резултат. Преди това АЕЛ бе повел с 1:0 след гол на Каду в 11-ата минута, а Ахнас стигна до 1:1 в 22-ата минута с попадение от дузпа на Пинчели.

След почивката в 58-ата минута Гикиевич отново изведе домакините напред в резултата, но минута преди края на редовното време допуснаха изравняването и трябваше да се задоволят само с точката.

АЕЛ и Ахнас имат по 4 точки и заемат челните позиции във временното класиране преди останалите срещи от кръга. В други два мача Ермис загуби от Аполон с 1:3, а Омония надви Анортозис с 3:2 в дербито помежду им.